Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 06 02
R. Paksas: „Prezidentės lūpose – problemos esmė dėl Strasbūro teismo sprendimo“
„Vakar šalies vadovė, Prezidentė Dalia Grybauskaitė labai aiškiai įvardijo tai, ko nedrįsta ištarti kiti aukšti šalies pareigūnai: sprendimas dėl Strasbūro teismo įgyvendinimo bus politinis. Iš tiesų būtent nuo politikų valios šiandien priklauso, ar visuomenei bus suteikta teisė pačiai spręsti, ką rinkti ir pasirinkti, ar už juos, kaip jau įprasta, ir vėl nuspręs nedidelė grupė asmenų", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Jo teigimu, diskusijos ir pasiūlymai dėl Strasbūro teismo sprendimo įgyvendinimo iš tikrųjų yra ne dėl Pakso dalyvavimo politikoje, bet būtent dėl tautai atimtos teisės rinkti ir pasirinkti sugrąžinimo.

 

„Ne pavardė čia svarbu, ir ne siūlomas terminas, bet svarbiausia yra problemos esmė: ar Lietuvos žmonėms bus leista patiems įvertinti ir apsispręsti, ką pasirinkti? Ar politikai išdrįs tautai grąžinti iš jos atimtą teisę, neberibodami visuomenės teisės laisvai ir demokratiškai apsispręsti? Tai šalies politikų išbandymas tiesa. Anaiptol ne teisinis sprendimas, bet moralinis ir pilietinis pasirinkimas", - vertindamas siūlymus keisti Konstituciją dėl Strasbūro teismo sprendimo įgyvendinimo kalbėjo R. Paksas.

 

Politiko vertinimu, tokio pasirinkimo pavyzdžiu Lietuvai galėtų būti kaimyninė Latvija. „Latvijos prezidentas V. Zatleras suteikė savo šalies piliečiams galimybę patiems įvertinti savo šalies politikus, siūlydamas paleisti šalies parlamentą. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau ir Lietuvos politikai išdrįs suteikti visuomenei teisę ir galimybę pasakyti paskutinį žodį ir priimti sprendimus jai svarbiais klausimais. Tai iš tiesų bus politinis sprendimas grąžinti žmonėms pasirinkimo laisvę", - sakė „tvarkiečių" lyderis, europarlamentaras R. Paksas.