Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 06 06
Seime pritarta parlamentarės iniciatyvai stiprinti vaikų konstitucinių teisių apsaugą

Šiandien Seimas 97 balsais „už" priėmė Seimo narės Onos Valiukevičiūtės pateiktas LR Bausmių vykdymo kodekso pataisas, kuriomis stiprinama vaikų konstitucinių teisių į apsisprendimo laisvę, neliečiamumą, garbę ir orumą apsauga.

„Teikiamu įstatymo projektu pasiūliau nustatyti, kad lygtinai iš pataisos įstaigų nebūtų paleidžiami asmenys, nuteisti už nusikaltimus nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvei ir (ar) neliečiamumui (t.y. už nepilnamečio asmens išžaginimą, seksualinį prievartavimą, privertimą lytiškai santykiauti, lytinės aistros tenkinimą su nepilnamečiu, nepilnamečio asmens tvirkinimą). Dažnai stebimės kraupiomis istorijomis, kai lygtinai paleisti seksualiai išnaudoję vaikus nusikaltėliai grįžta į šeimas ir kartoja nusikalstamas veikas.

Mano įsitikinimu, vaiko interesas yra viešas interesas, o nusikaltimai mažamečio seksualiniam neliečiamumui visam laikui palieka pačius negatyviausius padarinius vaiko psichikoje, todėl būtina pačiomis griežčiausiomis priemonėmis atgrasinti asmenis nuo tokio pobūdžio veikų", - įsitikinusi Seimo narė Ona Valiukevičiūtė.Parlamentarė taip pat pasidžiaugė, jog šio įstatymo projekto svarstymas ir priėmimas Seime tapo puikiu akstinu įvairių valstybės institucijų, atsakingų už vaikų teisių apsaugą, diskusijai. „Įstatymo projekto pateikimo metu vis dar pasigirsdavo skeptiškų siūlomo teisinio reguliavimo vertinimų, neva toks reguliavimas iškreips bausmių vykdymo sistemos funkcionavimą. Tačiau, įsiklausę į vaikų teisių apsaugos specialistų nuomones, atsižvelgę į teisinio reguliavimo tendencijas Europos Sąjungoje, daugelis pritarė, jog siūlomas reguliavimas tik sustiprins vaikų teisių apsaugą", - sakė parlamentarė O. Valiukevičiūtė.