Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 06 06
Vilniuje: politinės ambicijos penimos skolintais pinigais

Patyrę lovelasai apsuka damų galvas žadėdami iš dangaus žvaigždes ar net padovanoti saulę. Panašiai elgiasi ir kai kurie politikai. Vieni žino kelią į žvaigždes arba šešių nulių - milijono kombinaciją, tik be vieneto prieš šešis nulius. Dar kiti rinkėjams tvirtino: „Nusipelnėme gyventi geriau". Tuo patikėję antrąkart jau neužkibs ant pigios savireklamos mėgėjiško masalo. Tikri politinės savireklamos specialistai medžioja rinkėjų balsus skelbdamiesi racionaliais organizatoriais ir sumaniais ūkininkais.

Pastarieji nuviltiems apie žvaigždes, milijonus ir nuopelną gyventi geriau rinkėjams savo pažadus įvelka į „konkretikos" ir skaičių magijos rūbą. Bedarbiai bus įdarbinti, algos pradžiai 2-3 tūkst. ir iki 6 tūkst. vėliau, mokesčio už šilumą kilpa atsileis 20%, prieš tai buvusių miesto vadovų nevykėlių skolos bus atiduotos, biudžetas subalansuotas, o išlaidos sumažės savaime, nes į Vilnių veržte veržiasi investuotojai ne mažiau kaip su pora milijardų litų! Gyvensime geriau ir linksmiau! Tokiu turiniu užpildęs savo judėjimo „TAIP" („Tik Aš Ištaisysiu Padėtį", o gal „Tik Aš Išmanau Puikiausiai") rinkiminę programą jos vadovas Artūras Zuokas rinkimuose į sostinės Tarybą žvejojo balsus. Neabejotinai, skelbiama pozityvi „konkretika" ir paties judėjimo „TAIP" (ne partijos!) pavadinimas suveikė. Dievo duota išvaizda ir iškalba taip pat davė rezultatą. Spauda, TV ir internetinė erdvė lūžte lūžo nuo pozityvo, pažadų kaip gerai bus visiems vilniečiams. Na, būta ir negatyvo - prieš tai buvę sostinės valdantieji pridarė skolų, bet tai pataisoma.

 

O kaip gi iš tikrųjų įgyvendinami rinkiminiai „TAIP" pažadai praėjus metams? Štai faktai. Mero A.Zuoko valdančiosios koalicijos balsais patvirtinto 2012m. Vilniaus biudžeto išlaidos viršija pajamas 189327900 litais (vienu šimtu aštuoniasdešimt devyniais milijonais trimis šimtais dvidešiamt septyniais tūkstančiais ir devyniais šimtais litų)! Taigi skola padidėjo dar beveik 200 milijonų. Įvarytas į kampą su dar padidėjusia skola meras miestui ir pasauliui, o faktiškai bankams, šių metų gegužės 30 d. spaudos konferencijoje paskelbė, kad Vilniaus turtas siekia 2.8 mlrd. balansine verte, o tai tolygu 9 mlrd. rinkos verte. Tuo remiantis galima skolintis ir skolintis. Tik, deja, ar tas 9 milijardų vertės turtas suvilios bankus? Suskaičiuota tiltų, gatvių su šaligatviais, kanalizacijos vamzdynų, VŠT, 304 mokyklų ir darželių, 17 poliklinikų ir ligoninių vertė.

Antra vertus, jeigu per metus skola išauga 200 milijonų, o iki kadencijos pabaigos dar trys metai - bus dar 600 milijonų skolų. Taigi kur žadėti ties sostinės vartais trypčiojantys investuotojai su savo milijardais? Savo rinkiminę kampaniją grindęs skaičiais ir konkrečiais pažadais bei kaltinęs prieš jį buvusius dėl skolų, meras naudoja miesto turtą kaip užstatą pasiskolinti ir pasiskolintus pinigus naudoti skoloms grąžinti ! Šiuo metu tas devynių milijardų Vilniaus turtas greičiau mistinis, nes jis neduoda jokių pajamų. Antra vertus, iš kur bus miesto pajamos, jeigu paties A.Zuoko iniciatyva išparduotos net seniūnijų ūkinės įmonės, išnuomoti VŠT, apskritai, einama miesto turto atidavimo į svetimas rankas (koncesijos ir t.t.) keliu. Vilniaus valdančiųjų siekis žūtbūt gauti kelių šimtų milijonų paskolą skoloms grąžinti - kelias į ubagystę ir pražūtį. O juk politinėms ambicijoms pamaitinti skolintus milijonus neišvengiamai teks grąžinti. Ir grąžinti tuos pinigus paėmus iš vilniečių. Žinome iš praeities - pasipūtę aristokratai, nemokėdami ir nenorėdami valdyti savo dvarus, bet tenkindami pasipūtėliškas ambicijas juos išnuomodavo arba užstatydavo už paskolas. Visi jie ką turėjo - prarado ir liko ubagais tik su plikbajorių ambicijomis. Ar tuo keliu pasiryžę eiti ir Vilniaus valdantieji ?

 

 

 

Frakcijos Tvarka ir teisingumas narys

Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje

 

Gediminas Rudžionis