Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 06 08
Juozas Imbrasas: „EP frakcijos akiratyje – Europos energetikos problemos ir jos ateitis“

Nuo pat pirmadienio Lietuvoje vyksta Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" sesija. Šiai frakcijai priklauso ir Lietuvoje į Europos Parlamentą išrinkti Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas.

 

Beveik dvi dešimtys į Lietuvą europarlamentarų bei jų padėjėjų tris dienas diskutavo įvairiais, svarbiais Europai ir Lietuvai klausimais. Daugiausiai dėmesio frakcijos nariai skyrė diskusijoms apie bendrijos narių energetinį saugumą, Lietuvos galimybes ir projektus stiprinti valstybės energetinę nepriklausomybę ir siekius įsilieti į ES energetikos sistemą. Šiuos klausimus Europos Parlamento nariai aptarė su ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje žinomais energetikos ekspertais Vidmantu Jankausku, Lietuvos elektros energetikos asociacijos prezidentu Vladu Paškevičiumi. Apie kaimyninės Rusijos planus energetikoje, jos siekį tapti Europos energetikos dalimi ir rimtu žaidėju šioje rinkoje parlamentarams pasakojo Rusijos bendrovės „Rosatom" programų direktorius Sergejus Bojarkinas. Svečias iš Rusijos patikino, kad atominė elektrinė Kaliningrado srityje pradės veikti jau 2017 metais ir ji elektros jungtimis bus sujungta su Lenkija bei Vokietija. Jo teigimu, dėl elektrinės saugumo bei poveikio aplinkai konsultacijos atliktos su devyniomis regiono valstybėmis. S. Bojarkinas pareiškė apgailestavimą, kad Lietuva tokių konsultacijų iki šiol nepageidavo. Kalbėdami apie atominės energetikos problemas ir jos ateitį, diskusijos dalyviai sutiko, kad pakankamai daug problemų kelianti atominė energetika šiandien yra viena iš pigiausių gamybos rūšių, tačiau siūlė nesižavėti vien tik ja, bet lygia greta plėtoti ir energetiką iš atsinaujinančių šaltinių.

 „Nereikia priešinti vienos energijos gamybos rūšies kitai, nereikia iš vieno kraštutinumo mestis į kitą, ieškokime bendrų sąlyčio taškų tarp atominės energetikos ir kitų jos gamybos rūšių", - sakė Italijai EP atstovaujantis frakcijos narys Fiorello Provera. Europos Parlamento nariai susitiko su Seimo pirmininke Irena Degutiene, Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku, Druskininkų miesto meru Ričardu Malinausku. Trečiadienį europarlamentarai kartu su Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas nariais bei pranešimą skaičiusiu profesoriumi Povilu Gyliu diskutavo apie Europos ateities modelį ir jos perspektyvas. Ir šio susitikimo metu, ir konferencijoje apie energetinį saugumą pagrindine pokalbių gija buvo ekonominė ir finansinė Europos Sąjungos situacija, svarstymai, kuriuo keliu Europa turėtų eiti. Parlamentarų vertinimu, jeigu energetikoje viskas tarsi ir aišku, tai sprendimų dėl ES tapatybės, jos tolesnės egzistencijos dar reikia paieškoti.

Pristatydamas savo pranešimą, profesorius P. Gylys sakė, kad Europai būtini sisteminiai pokyčiai, kitaip jos problemos tik stiprės. Jis neigiamai įvertino eurozonos išsiskirstymo nuotaikas: „Jeigu grius eurozona, tai bus politinis ir ekonominis Europos Černobylis, kuris turės ilgalaikių pasekmių kiekvienai Europos valstybei", - sakė profesorius. Vertindamas sesijos darbą, EP narys Juozas Imbrasas džiaugėsi, kad EP frakcijos sesija Lietuvoje buvo įdomi ir turininga. „Iš tiesų diskutuota apie svarbias Lietuvai ir Europai problemas, pasikeista nuomonėmis ir dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo, ir dėl tiesioginių, žemdirbius kol kas diskriminuojančių žemės ūkio išmokų, ir dėl Europos ateities. Parlamentarai iš pirmų lūpų turėjo progą išgirsti mūsų deklaruojamą nuostatą - savarankiška Lietuva savarankiškų Europos šalių bendrijoje. Džiaugiuosi, kad kolegoms iš Europos Lietuva, jos gamta, jos žmonės paliko kuo geriausius įspūdžius", - sakė frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" narys J. Imbrasas.