Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 06 20
Rolandas Paksas: „Privalome išlikti atominės energetikos valstybe, bet šiandien balsuoti už tai negalime“
Rolandas Paksas: „Privalome išlikti atominės energetikos valstybe, bet šiandien balsuoti už tai negalime" Europarlamentaro Rolando Pakso vadovaujamos partijos Tvarka ir teisingumas prezidiumas paragino savo partijos atstovus Lietuvos Respublikos Seime nepritarti Atominės elektrinės įstatymų pakeitimo įstatymo bei įstatymo dėl koncesijos suteikimo ir Lietuvos Respublikos esminių turtinių įsipareigojimų prisiėmimo Visagino branduolinės (atominės) elektrinės projekte projektams bei kitiems šiuos įstatymus lydinčių teisės aktų projektams.

 

„Šį sprendimą priėmėme, atsižvelgdami į energetikos ekspertų išsakomas nuomones ir pastabas dėl naujos atominės elektrinės statybos bei įvertindami esamą situaciją", - sakė Prezidentas R. Paksas. Jūsų partija bene pirmoji viešai pareiškė apie savo aiškią poziciją dėl Seime svarstomų energetikos įstatymų. Partijos atstovai raginami nepritarti šiems įstatymams. Kodėl? Aklai balsuoti už įstatymą, neišvengiamai turėsiantį įtakos valstybei ir jos žmonėms artimiausius keletą dešimtmečių, negalima. Bet susidaro įspūdis, kad Seimo nariai verčiami elgtis būtent taip. Šalies Vyriausybė ir jai pavaldžios institucijos teikia, švelniai sakant, nepakankamą informaciją apie atominės elektrinės statybą ir jos eksploatavimo kaštus. Seimui pateiktas koncesijos dėl naujos atominės elektrinės statybos projektas kelia abejonių dėl galimų statybos projekto partnerių lygiateisiškumo, Lietuvos ir kitų partnerių įsipareigojimų adekvatumo.

Esant tokiai situacijai, balsuoti už įstatymų pataisas būtų neatsakinga. Tačiau anksčiau ne kartą esate pabrėžę, jog pasisakote už tai, kad Lietuva būtų atominės energetikos valstybe? Savo pozicijos nekeičiame nei šiuo, nei referendumo dėl naujos elektrinės statybos surengimo klausimu. Būdami įsitikinę, jog tai labai svarbu visai Lietuvai, reikalaujame šiuo klausimu nedelsiant paskelbti referendumą, leisti pasisakyti žmonėms ir garbingai priimti sprendimą. Iki šiol atsakingų institucijų ir pareigūnų elgesio, svarstant šalies energetikos perspektyvas, garbingu pavadinti tikrai negalima: nei mūsų partijos frakcijai Seime, nei šalies visuomenei taip ir nepateikti atsakymai į svarbius jos piliečiams klausimus dėl būsimo projekto techninių, finansinių bei aplinkosauginių aspektų. Dėl to kyla daugybė abejonių ir spėlionių. O abejojantys žmonės negali teisingai nuspręsti, jei yra priversti remtis ne faktais, o emocijomis. Šiuo metu ir šioje vietoje reikalingi argumentai. Emocijoms - ne laikas.