Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 06 29
R. Paksas: „Pritarimas fiskalinės drausmės sutarčiai – skubotas ir nenaudingas“

„Nepaisant to, kad Seimas balsų dauguma pritarė naujai ES fiskalinės drausmės sutarčiai, esu įsitikinęs, kad buvo padarytas skubotas žingsnis, politikų valia atsisakant dalies valstybės suverenumo. Jo atsisakyta aklai, net nesiekiant lygiateisiškumo principo ir nekeliant Lietuvai svarbių išlygų dėl tokios sutarties palaikymo", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko vertinimu, dėl pritarimo ar nepritarimo tokiai sutarčiai pirmiausiai turėjo apsispręsti tauta.

 

„De jure teisė svarbiausius valstybės klausimus spręsti referendumuose iš jos dar neatimta, tačiau de facto ji jau seniai yra beteisė, su kuria politinės valdžios dauguma visiškai nesiskaito. Gali pasirodyti, kad pritarimas sutarčiai tėra formalus dalykas, tačiau tokiu pritarimu užsienio subjektui suteiktos galimybės įtakoti ir kontroliuoti pagrindinio Lietuvos valstybės finansinio dokumento - šalies biudžeto - sudarymą. Tai pakankamai svarbus ir daug Lietuvos valstybingumui reiškiantis dalykas, kurio lengva ranka atsisakyta", - įsitikinęs R. Paksas.

 

Jo manymu, jeigu jau sprendimai dėl labiau centralizuotos ES yra neišvengiami, derybos dėl jų ir pritarimas galėtų tapti geru instrumentu siekiant stipresnių valstybės pozicijų.

 

„Jei negerbiame savęs, nereikia norėti, kad kiti gerbtų ir skaitytųsi. Niekas taip ir neišgirs mūsų reikalavimų suvienodinti išmokas žemdirbiams, tinkamai finansuoti Ignalinos atominės elektrinės uždarymą. Kam klausyti ir įsiklausyti, jei mes ir taip strimgalviais skubame vykdyti visas ES institucijų užgaidas", - kalbėjo R. Paksas, pasidžiaugęs, kad „tvarkiečių" atstovai Seime minėtos sutarties ratifikavimui nepritarė.