Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 07 05
Rolandas Paksas: „Šis Konstitucinis Teismas turi progą ištaisyti kitų padarytą klaidą“

„Istorinę pasauliui dieną, rugpjūčio 23 - ąją, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismo teisėjai turės unikalią progą ištaisyti prieš aštuonerius metus jų pirmtakų padarytą klaidą arba tas teismas taip ir liks toje klaidoje, parodydamas, kad Europos teisės aktai, žmogaus teisių konvencijos yra negerbiamos, jų nesilaikoma, o laisvi ir demokratiški rinkimai tėra iliuzija", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. Konstitucinis Teismas šiandien paskelbė, kad viešame teismo posėdyje bus nagrinėjamas grupės Seimo narių prašymas dėl pavasarį Seime priimto Seimo rinkimų įstatymo, kuris atvėrė galimybes rinkimuose dalyvauti ir R. Paksui, konstitucingumo.

 

Prašytojų nuomone, Seimo rinkimų įstatymo pakeitimas gali prieštarauti Konstitucijai, o tam, kad būtų įvykdytas Europos Žmogaus teisių teismo sprendimas byloje dėl R. Pakso, turėtų būti keičiama Konstitucija.

 

Tuo tarpu daugelis Seimo narių bei teisės ekspertai mano, kad reikėtų atšaukti iš Konstitucijos interpretacijos gimusį Konstitucinio Teismo 2004 metų nutarimą, kuris buvo sukurtas vienam asmeniui, ir kuriuo buvo apribotos ne tik R. Pakso teisės būti renkamu, bet ir visuomenės teisė rinkti ir pasirinkti.

 

„Aš tikiuosi, kad tokia bylos nagrinėjimo diena pasirinkta ne kokiam slaptam suokalbiui, kaip šią dieną yra buvę, tai tik atsitiktinumas. Taip pat tikiuosi, kad teisėjai ras savyje jėgų bei ryžto iš naujo nešališkai įvertinti teisės normas sujaukusį ankstesnį Konstitucinio Teismo nutarimą ir savo nauju sprendimu nebejauks aiškių ir akivaizdžių dalykų", - sakė R. Paksas.

 

Politiko apkaltos teisėtumą ketina įvertinti ir Jungtinių Tautų Organizacijos Žmogaus teisių komitetas. Birželio pradžioje jis paskelbė priimtinu nagrinėti dar praėjusiais metais gautą pareiškimą, kuriame pareiškėjas siekia įrodyti, kad apkalta bei draudimas eiti pareigas, kuriose reikia prisiekti, yra neteisėti dalykai, o Konstitucinis Teismas buvo šališkas ir priklausomas nuo politikų.