Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 08 28
LR Seimo narės Onos Valiukevičiūtės viešnagė Sintautuose

Rugpjūčio 25 - 26 dienomis Sintautų miestelis Šakių rajone pakvietė kartu paminėti 450 metų miestelio įkūrimo jubiliejų. Ta proga visus subūrė jau antrasis pasaulio sintautiečių suvažiavimas, kuris prasidėjo rugpjūčio 25 d. 10 valandą moksline konferencija atnaujintame Sintautų kultūros centre. Čia veikė parodos „Sintautiečių menininkų darbai" ir „Sintautai mene", o naujai įrengtoje parko prekybinėje zonoje ir atnaujintoje senojoje Sintautų mokykloje šurmuliavo Sintautų verslo dienos dalyviai. Miestelio jubiliejaus šventėje dalyvavo renginio globėja LR Seimo narė Ona Valiukevičiūtė, nemaža grupė partijos Tvarka ir teisingumas Šakių skyriaus narių ir jų bičiulių iš Vilkaviškio.Vidurdienį šventės dalyvius, susirinkusius į Sintautų kultūrinio - rekreacinio parko atidarymą pasveikino kraštietė, renginio globėja, Seimo narė Ona Valiukevičiūtė, linkėdama sintautiškiams gražių ateities darbų puoselėjant savo gimtąjį miestą Sintautus. Šakių rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas pakvietė visus pasivaikščioti po atsinaujinusį parką. Kalbinti šventės svečiai džiaugėsi, jog įvažiavus į Sintautus įžvelgi aukštą miestelio kultūrą - tvarkingos gatvės, jaukūs kiemai, atnaujintas kultūros centro pastatas. Negali nepastebėti miesto širdies - Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios.

Kiekvienas žmogus savyje turi vis kitokį Sintautų vaizdą. Vieniems tai jų gimtasis miestelis, kitiems artimieji ar visai nepažystami kūrybiški žmonės gyvena,tretiems - tai kerintis gamtovaizdis,- kalbėjo dainuojamosios poezijos konkurso „Dainuoju Sintautams" vedėjos. Daug dvasiai atgaivos ir peno teikęs konkursas, kurio komisijos nare buvo ir Ona Valiukevičiūtė, dar kartą parodė, kokie kūrybingi ir dainingi Šakių krašto žmonės. Komisijai net teko papildomą prizą įsteigti, nes visi dalyviai buvo labai šaunūs. Onutė sveikino konkurso nugalėtojas - Šakių ,,Aukuro" pagrindinės mokyklos vokalinį instrumentinį ansamblį ir jų vadovę Skirmutę Janulaitienę, linkėjo scenoje daugiau šypsotis. Kas yra ta gimtinė? Šia tema kalbėjo susirinkusieji antrojo pasaulio sintautiečių suvažiavimo dalyviai, ji nagrinėjama ir ką tik išleistame poezijos almanache „Mano Sintautai" (jame 23 autoriai pateikia po vieną eilėraštį apie Sintautus, o kitą - bet kokį, kurį labiausiai norėjo pristatyti kraštiečiams) bei knygoje „Aš - sintautietis", pristatančioje 272 Sintautų seniūnijos gyventojus ir 17 joje veikiančių organizacijų. Joje ne žymių poetų, bet šios seniūnijos žmonių mintys ir kūryba, kurių nerasime kitose knygose ir almanachuose. Dar šiais metais bus išleista ir solidi monografija „Sintautai", pasakojanti apie šio miestelio istoriją nuo seniausių laikų, apie šią monografiją ir kalbėjosi O.Valiukevičiūtė su VšĮ „Versmės" leidyklos vadovu Petru Jonušu.Bendraudama su šventės dalyviais ir svečiais, Seimo narė O. Valiukevičiūtė dar kartą įsitikino, kad jos gimtinėje Šakių rajone yra daug puikių žmonių: veržlių, atsakingų, su naujomis žiniomis ir naujais gebėjimais. Kalbinti jaunieji Šakių skyriaus tvarkiečiai džiaugėsi modernėjančia Lietuva, jų planuose siekiai mokytis, tobulėti ir ateityje visomis galiomis prisidėti prie savo gimtojo krašto gerovės. Partijos Tvarka ir teisingumas Šakių skyriaus taryba ir rinkimų štabas aptarė būsimų LR Seimo rinkimų aktualijas, Šakių skyriaus pirmininkas Kęstutis Gudelevičius įgyta darbo patirtimi pasidalino su jaunaisiais partiečiais.

Šventėje kalbinti žmonės taip pat džiaugėsi pabuvimu kartu ir nuoširdžiu bendravimu. Vilkaviškietė Asta Smalinskaitė, futbolo komandos "Šešupė" vadybininkė - „Esu dar ir kultūros žmogus, muzikantė, labai vertinu sintautiečių aukštą kultūros ir kolektyvų lygį. Atvažiavau susitikti su Seimo nare Onute Valiukevičiūte ir pasiūlyti savo paslaugas organizuojant rinkimų kampaniją. Aš ją taip pat labai vertinu kaip dainininkę, man jos dainos labai patinka. Aš net esu asmeniškai prieš tą įstatymą, kad Seimo nariai negali dainuoti, jie yra irgi žmonės. Į rinkimus žiūriu labai rimtai, tikiuosi, kad bus mažiau korupcijos..."Sintautiškė gydytoja Regina Jucaitienė pasidžiaugė galinti tokių švenčių metu pabendrauti su tolimesniais giminaičiais, pažystamais, draugais. Susitikimo su Ona Valiukevičiūte metu dalinosi prisiminimais apie mokyklos laikus, džiaugėsi Sintautų miesteliu, čia gyvenančiais ir dirbančiais žmonėmis -„Onutę kaip savo krašto žmogų mes labai palaikome ir džiaugiamės, kad toliau eina...šauni Onutė mūsų, kai dainuodavo, o šiandien stiprybės jai linkime visi sintautiškiai".Rima iš Griškabūdžio atviravo, jog Sintautuose jaučianti čia gyvenusių, dirbusių, kūrusių žmonių dvasią. Kasmet atvažiuojanti čia , moteris nepraleidžia progos susitikti su ir su Onute Valiukevičiūte - „Kaip žemietę taip norisi apkabinti, gerą žodį pasakyti. Tikiuosi, kad visiems viskas bus geriau...".

Renginiai Sintautų miestelio 450 metų jubiliejui šį paskutinį vasaros savaitgalį tęsėsi iki vidurnakčio - vyko antrasis roko festivalis „SINTA II", susirinkusių akis džiugino grojantys ir šokantys Sintautų parko fontanai, lietuviškojo roko grandai - grupė „Piligrimas". Jubiliejinius renginius vainikavo šventiniai fejerverkai, kuriais pasirūpino šventės globėja Ona Valiukevičiūtė. Tikriausiai ne vienas sugrįš į namus poetės P. Orintaitės žodžių pakylėti:" "Ramu ir jauku, erdviai spindulinga. Miestukas svetingai šviesus - nelyginant saulėgrąžos žiedas". Lina Poškevičiūtė