Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 09 15
Mulkinimas virstantis pasityčiojimu

Daug ir įvairių akibrokštų žmonėms pateikia mūsų valdžios. Pastaruoju metu politinių žaidimų su gyventojais lyderiu tampa Vilniaus meras Artūras Zuokas ir jo vadovaujamos Tarybos valdančioji dauguma. Vilniečiai vis dar nesulaukia net pirmų žingsnių į žadėtų šešių tūkst. Lt atlyginimus, o politiko A. Zuoko skelbtų ties Vilniaus vartais trypčiojančių milijardinių investicijų nesimato net horizonte. O juk pastarasis sakėsi žinąs, kaip tas investicijas atvesti į Vilnių. Nėra ir nebus žadėtos 20 proc. pigesnės šilumos vilniečiams. Atvirkščiai. Iš visur sklinda bauginantis galimas 30 ir daugiau procentų šildymo kainos didinimas. Dar ir dabar nesibaigė stumdymąsis ir nepatenkintų vilniečių šurmulys dėl viešojo transporto elektroninio bilietėlio. Išleista to e-bilieto sistemai sukurti net 11 mln. Lt! Rugpjūčio 15 d. skelbtas šio bilietėlio įsigaliojimas akivaizdžiai žlugo. Milijonai ištratinti, o rezultatas - prie spaudos kioskų minios valandomis laukiančių nusipirkti arba pratęsti garsųjį e-bilietą. Dėl nuodėmingo ketinimo dvigubai branginti važiavimą viešuoju transportu, matyt, įsikišus aukštesnėms vilniečius ginančioms jėgoms, ši du kart brangesnė e-bilieto sistema žlugo ir buvo grįžta prie 2 Lt talonėlių. Eksperimentas su e-bilietu, tuštinant vilniečių kišenes, nepavyko. Nepavykus pabranginti važiavimą, Vilniaus mero A. Zuoko valdančioji dauguma metasi į kitą kraštutinumą. Matyt, pažiūrėję į kalendorių ir pamatę, kad spalio 14 d. rinkimų į LR Seimą diena čia pat, o e-bilieto dukart branginimas rinkėjus tik atbaidė, staiga pasuko į priešingą pusę. Nutarta eiti paprasčiausiu rinkėjų balsų pirkimo keliu - prieš pat rinkimus pažadėjus juos nemokamai vežti autobusais ir troleibusais.

 

Š.m. rugsėjo 12 d. Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje buvo teiktas sprendimo projektas „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės gyventojų apklausos ir apklausos komisijos sudarymo". Šis sprendimas numato apklausti gyventojus klausiant: „Ar pritariate nuomonei, kad Vilniaus mieste būtų nemokamas viešasis transportas?". Manau, kad artėjančių LR Seimo rinkimų akivaizdoje, klausiant žmonių, ar jie norėtų nemokamo važiavimo miesto autobusais ir troleibusais, jiems pranešama, kad dabartinė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma ir meras Artūras Zuokas suteiks tokią galimybę artimiausiu metu. Artėjančių rinkimų akivaizdoje tai yra ne kas kita, kaip vilniečių papirkinėjimas (kas nenorės važiuoti veltui), o drauge ir gyventojų mulkinimas. Mat, priėmus sprendimą vežti Vilniaus gyventojus „nemokamai", nuostoliai vežėjams būtų kompensuojami iš biudžeto lėšų, skirtų miesto gyventojų socialinėms reikmėms - sveikatai, švietimui, kultūrai, sportui ir pan., o tai nei daug nei mažai - „tik" 189 mln. litų!

 

Tvarkiečių frakcijos sostinės Taryboje nariai siūlė šį A. Zuoko ir jo komandos „komunizmo" projektą vežti gyventojus „nemokamai" teikti Tarybai po rinkimų. Šiam siūlymui buvo kategoriškai pasipriešinta. Aiškiau negu aišku - skelbiamas būsimas „nemokamas" vilniečių važiavimas viešuoju transportu yra viso labo tik dar vienas priešrinkiminis voratinklis gaudyti rinkėjų balsus. Priešrinkiminis šou su „nemokamu" važiavimu rodo, kokiais žioplais karosais laikomi vilniečiai, metant jiems tokį primityvų masalą. Viliodami vilniečius valdantieji pamiršta privačius vežėjus - autobusus ir mikroautobusus. Gal ir privatininkai solidarizuosis su meru A. Zuoku ir veš vilniečius nemokamai?..Taigi visa tai baltais siūlais siūta priešrinkiminė propaganda, kurioje vilniečiams skiriamas viskuo tikinčio naivuolio vaidmuo. Nepaisant sprendimo projekto absurdiškumo, valdančiųjų balsais jam buvo pritarta.

 

Vilniečių balsai į prieštaravimus įklimpusiam merui ir jo aplinkai gyvybiškai reikalingi, todėl 189 mln. Lt planuojama atimti iš socialinės sferos ir lengva ranka skirti „nemokamam" gyventojų vežimui nepaisant milijardinės miesto skolos. Taigi politinė reklama ir politiniai dividendai svarbiau negu miesto reikalai.

 

Ar nebus taip, kad „nemokamai" iš namų iki poliklinikos ar ligoninės atvažiavęs vilnietis turės atverti piniginę medikams už anksčiau buvusį nemokamą gydymą, nes pinigai iš gydymo įstaigos jau permesti miesto viešajam transportui už „nemokamą" važiavimą! Štai Jums ir „nemokamo" važiavimo pelėkautai. Neabejotinai su šiuo priešrinkiminiu vilniečių mulkinimo triuku už pačių vilniečių pinigus laimėjimo tikisi tik šio priešrinkiminio triuko organizatorius meras A. Zuokas ir jo politinė komanda. Akivaizdu, kad peržengtos visos sveiko proto ir padorumo ribos už pačių vilniečių pinigus organizuojant savo politinę priešrinkiminę reklamą.

 

Toks vilniečių suneštų pinigų į miesto biudžetą mėtymas, o ir visa istorija, pradedant elektroniniu bilietu ir baigiant žadamu „nemokamu" važiavimu viešuoju transportu, kur šimtų tūkstančių gyventojų sąskaita tikimasi politinių dividendų bei rinkėjų balsų sau - ne kas kita kaip žmonių mulkinimas peraugantis į pasityčiojimą. Laikas jau ir sustoti!

 

 

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos frakcijos Tvarka ir teisingumas narys

 

Gediminas Rudžionis