Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 09 15
Rolandas Paksas: „Europai būtina sandrauga, o ne federacija“

„Kalbėdamas Europos Parlamente, Europos Komisijos vadovas pasakė daug karčių, bet teisingų žodžių ir dėl valstybių nesusikalbėjimo, ir dėl jų vadovų žodžių bei vėlesnių veiksmų skirtumo. Tačiau gąsdinti žmones, kad be susijungimo į valstybių federaciją Europa žlugs, nereikėtų", - vertindamas J. M. Barroso kalbą, sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas. Jo teigimu, šiandien reikėtų kalbėti apie laisvų ir suverenių valstybių sandraugą, o ne dviejų greičių ar federalinę Europos Sąjungą.

 

„Vis labiau ryškėja noras laisvas ir suverenias valstybes paversti Jungtinėmis Europos valstijomis, apie kurias daugiau kaip prieš šimtą metų yra kalbėjęs K. Marksas. Pradžioje kalbama apie pinigų sąjungą, pateikiamas naujas fiskalinės drausmės susitarimas. Vėliau imama kalbėti apie bendrą Europos bankų sistemą ir centralizuotą jų priežiūrą iš Europos centrinio banko. Jau turime Europos Prezidentą, užsienio reikalų ministrę, dabar kalbama apie Europos Prokuroro instituciją - taip žingsnis po žingsnio palaipsniui siekiant centralizuoti kuo daugiau galių suverenių valstybių sąskaita, palaipsniui mažinant jų savarankiškumą. Ir atrodo, kad argumentuojant ekonomine krize, naujos valstybių sąjungos kūrimą siekiama paspartinti", - pavojų nacionalinių valstybių išlikimui įžvelgė politikas.

 

Jo teigimu, Lietuva 2004 metais įsiliejo į suverenių Europos valstybių bendriją, tokioje ji ir turėtų būti.

 

„Žinoma, galime ir privalome diskutuoti, kaip turi keistis Europa vis daugiau globalizmo įgaunančiame pasaulyje ir kaip tai gali paveikti konkrečias šalis. Tačiau jeigu jau sprendimai dėl labiau centralizuotos Europos Sąjungos yra neišvengiami, derybos dėl jų galėtų tapti geru instrumentu Lietuvai siekiant stipresnių mūsų valstybės pozicijų ir dėl vienodų išmokų žemdirbiams, ir dėl energetinių projektų", - sakė R. Paksas.