Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 06 17
R. Paksas: „Dėl atominės elektrinės statybos reikia visuotinio referendumo“
Partija Tvarka ir teisingumas parengė deklaraciją dėl Lietuvos energetikos ateities, kurią pasirašyti šiandien pasiūlė ir kitoms parlamentinėms partijoms. Vienas iš esminių šios deklaracijos punktų - politikai įsipareigotų paskelbti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos.

 

„Pasisakydami už saugią, efektyvią, ekonomiškai palankią šalies energetikos ateitį, neįsivaizduodami jos be naujos atominės elektrinės, vis tik manome, kad politikai dėl šio svarbaus valstybei klausimų turėtų ne tik tarp savęs susitarti, bet gauti ir tautos mandatą, kaip numato šalies Konstitucijos devintasis straipsnis. Jame pasakyta, kad svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko vertinimu, naujos atominės elektrinės statyba ir yra toks klausimas.

 

Pasisakydami už atominės energetikos plėtrą, pripažindami energetikos projektų svarbą ir vertindami jų įgyvendinimą kaip vieną iš būtiniausių ir neatidėliotinų valstybės žingsnių stiprinant ir įtvirtinant jos savarankiškumą, puikiai suprasdami, kad tų projektų įgyvendinimas truks ne vienus metus, „tvarkiečiai" siūlo ir kitoms politinėms partijoms pritarti nustatai, kad būtų siekiama įgyvendinti saugiausius ir ekonomiškai efektyviausius energetikos projektus.

 

„Lietuvos valstybės energetinis saugumas ir stabilumas yra pagrindinė šalies ekonomikos bei ūkio egzistencijos sąlyga. Jo užtikrinimo privalome siekti visomis išgalėmis, tačiau Lietuva neturi tapti erdve rizikingiems, neužtikrinto saugumo projektams, o jų kaina negali virsti nepakeliama našta šalies visuomenei", - akcentavo R. Paksas.

 

Jo teigimu, apsisprendimas dėl šalies energetikos reikalų, aiškių jos krypčių šiandieninėje situacijoje yra ne mažiau svarbus dalykas kaip Lietuvos prisijungimas prie NATO ar jos stojimas į Europos Sąjungą.

 

„Tuo metu buvo aiškus ir partijų sutarimas šiais klausimais, ir visuomenės pritarimas. Manau, kad panašus sutarimas tarp partijų dėl šalies energetikos ateities yra būtinas ir šiandien", - sakė R. Paksas.

 

Pateiktą deklaracijos projektą politikas telefonu jau aptarė ir su kai kurių partijų vadovais.