Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 10 06
Juozas Imbrasas: „Demokratijos išbandymas prasideda po rinkimų"

Naują šalies parlamentą rinkusi Gruzija sėkmingai išlaikė demokratijos egzaminą. Gausios tarptautinių organizacijų ir užsienio šalių stebėtojų pajėgos priekaištų rinkimų Gruzijoje vykusių rinkimų eigai bei jų organizavimui neturėjo. Kartu su Europos Parlamento delegacija, atstovaujant frakcijai Laisvės ir demokratijos Europa, teko iš arti stebėti šiuos rinkimus.

 

Europos Sąjungos institucijos, tarptautinės organizacijos skyrė labai didelį dėmesį šiems rinkimams. O gruzinai savo ruožtu pademonstravo labai didelį pasitikėjimą Europa ir parodė, kad puikiai išmoko jos duotas demokratijos pamokas. Gruzinai buvo įsitikinę, kad Europos Sąjunga užkirstų kelią bet kokiems nesklandumas, jei rinkimų metu jų būtų pasitaikę. Bet to nebuvo. Į rinkimus Gruzijoje buvo atvykę labai daug stebėtojų, patyrusių tarptautinių ekspertų, stebėjusių rinkimus karštuose pasaulio taškuose, besikuriančios demokratijos šalyse. Tarptautiniai stebėtojai buvo daugiau kaip pusėje iš 3 300 rinkimų apygardų. Europos Parlamento delegacijos nariams buvo sudaryta galimybė ne tik stebėti vyksiančius rinkimus, bet ir susitikti su rinkimuose dalyvaujančių partijų vadovais bei kitais Gruzijos politikos veikėjais. Susitikimų metu vykusios diskusijos patvirtino, kad šie rinkimai labai svarbūs Gruzijai ir jos demokratijai. Tą pabrėžė ir Europos Pralamento delegacijos, kurioje buvau vienintelis lietuvis, ir Gruzijos politinių partijų atstovai. Bendraujant su jais, į akis krito aukštas politinės kultūros lygis, gebėjimas nesileisti į smulkmenas, o akcentuoti esminius šaliai ir jos ateičiai momentus. Ir diskusijose su politikais, ir bendraujant su paprastais žmonėmis jautėsi labai aiški nuostata: Gruzijos visuomenė nori permainų.

Šie rinkimai jiems siejosi su didesnės demokratijos plėtros viltimi šalyje. Gruzijos žmonės, neneigdami prezidento Michailo Saakašvilio pasiekimų, neslėpė, jog yra nusivylę beįsigalinčia vienvaldyste ir nori, kad atsirastų kita politinė jėga, kuri būtų atsvara dabartinio prezidento valdžiai. Nuo 2003 metais įvykusios Rožių revoliucijos prezidentas M.Saakašvilis ir Vieningas nacionalinis judėjimas atliko svarbias ekonomines ir politines reformas, modernizuojant valstybės institucijas bei skatinant ekonomikos augimą ir vystymąsi. Tačiau liberali politika nesugebėjo sumažinti įsigalėjusio skurdo, aukšto nedarbo lygio bei didėjančių maisto kainų. Šalyje didėjo susirūpinimas dėl žodžio laisvės ir politinės opozicijos persekiojimo. Todėl šie rinkimai - tai ir galimybė Gruzijos vadovybei atgauti pasitikėjimą savo demokratiniais įgaliojimais, kurie itin reikšmingi norint išlaikyti Vakarų paramą šiai Pietų Kaukazo šaliai. Rinkimus Gruzijoje stebėjusių Europos Parlamento narių nuomonė buvo vieninga: rinkimai praėjo ramiai ir taikiai, buvo gerai organizuoti. Teko lankytis ne vienoje kaimiškoje rinkimų apylinkėje - ir čia viskam buvo pasiruošta puikiai. Vertindami rinkimų eigą, visi europarlamentarai pripažino, kad demokratija Gruzijoje žengė stiprų žingsnį į priekį ir turi visas galimybes stiprėti. Tikrasis demokratijos išbandymas prasideda po rinkimų. Ne veltui yra sakoma, jog laimėti valdžią - daug lengviau nei ją išlaikyti. Naujajam Gruzijos parlamentui teks išlaikyti nelengvą išbandymą valdžia, kuris ir parodys, kiek svarbios ir stiprios demokratinės vertybės yra šioje šalyje. Nuoširdžiai linkiu ir šį egzaminą išlaikyti sėkmingai.