Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 01 06
R. Paksas: Kubiliaus vyriausybė paslydo ant banano žievės

Partijos „Tvarka ir teisingumas" (TT) pirmininkas, Europos Parlamento narys, prezidentas Rolandas Paksas Alfa.lt videokonferencijoje kalba apie prioritetus, kurie vyraus šios partijos valdomose Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijose, išdėsto savo požiūrį į atominės energetikos ateitį Lietuvoje.

„Mums svarbu pamatyti, kokį ūkį valdome, nes kasmet pas mus ateina 7 mlrd. ES lėšų, - tvirtino R. Paksas, atsakydamas į klausimą, kokių tikimasi rezultatų, kai bus atliktas TT valdomų Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų auditas. - Ką pasiekėme, kokią pridedamąją vertę kuriame, kokie projektai įgyvendinti, kokie neįgyvendinti. Pastebiu tokią tendenciją, kad daugelis biurokratų gyvena nuo kadencijos iki kadencijos. Kai ateina nauji politikai, jie raportuoja, kokie anie buvo prasti ir kaip gerai dirbs atėjusieji. Kai prabylama apie auditą, tai viskas nueina į laiko tėkmę, paskui į vatą ir dingsta. Viskas pasilieka biurokratijos girnose. Norint ką nors padaryti, tai reikia stumte stumti, nes atsiranda daug biurokratinių kliūčių."

Tačiau korupciniai įstatymų projektai, pasak R. Pakso, prastumiami labai sparčiai. Ir su tokiais reiškiniais reikėtų baigti.

 Pasak R. Pakso, Aplinkos ministerijoje per pastaruosius ketverius metus „nebuvo nieko padaryta". „Nežinau, kodėl A. Kubilius leido G. Kazlauskui nieko nedaryti?" - klausė R. Paksas, pridūręs, kad renovacija buvo unikalus šansas Lietuvai kurti darbo vietas, taupyti energetinius resursus, išsiveržti iš krizės. „Iš durnumo taip neišeitų, tam yra gilesnių priežasčių", - mano R. Paksas, svarstydamas, kad nepanaudoti renovacijai pinigai, gulintys banke, neša kažkokią naudą? Gal kažkam naudinga deginti dujas, šildant nerenovuotus pastatus? Tai esą turėtų aiškintis ne tiek politikai, kiek teisėsauga. „Šioje vietoje premjeras A. Kubilius paslydo ant banano žievės", - apibendrino R. Paksas.

 

Vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas, R. Pakso manymu, „su jo intelektu ir inteligentiškumu" turėtų susitvarkyti su sudėtingais šiai ministerijai skirtais uždaviniais. Į viceministrus pakvietus buvusį STT vadovą Žimantą Pacevičių yra akivaizdu, kad ministro ketinimai yra rimti.

 

Galiausiai R. Paksas išdėstė savo požiūrį į atominės energetikos ateitį Lietuvoje. „Paimta pauzė situacijos analizei. Žmonių balsas vis tik lemiamas - jie pasakė „ne". Prie atominės energetikos galėtume grįžti, kai kalbėsime apie visiškai kitos kokybės, naujos kartos reaktorių", - teigė R. Paksas.

 

 

www.alfa.lt