Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 06 28
J.Imbrasas: „Kova su „šešėliu“ pradedama ne nuo to galo“

Bendros kalbos su valdžia neradę ir jos neišgirsti Lietuvos smulkieji verslininkai bei prekybininkai užtarimo ryžosi ieškoti Briuselyje. Trečiadienį prie Europos Pralamento, o vėliau ir prie Europos Komisijos jie surengė protesto akciją, tikėdamiesi atkreipti europarlamentarų dėmesį į, jų įsitikinimu, žlugdomo smulkaus verslo problemas. „Ne iš gero gyvenimo žmonės savo nuoskaudų lieti važiuoja prie Europos Parlamento", - sakė su protestuotojais iš Lietuvos susitikęs ir juos išklausęs europarlamentaras frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" narys Juozas Imbrasas.

Keliolika turgaus prekiautojų iš įvairių šalies miestų protestavo rankose laikydami Trispalves ir plakatus su užrašais, smerkiančiais Lietuvos valdžios veiksmus smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų atžvilgiu.

„Lietuvos vyriausybė yra akla ir kurčia Europos Sąjungos smulkaus verslo principams", „Lietuvos vyriausybė suaugo su monopolijomis", „Kodėl Lietuvos Vyriausybė nuvertina ir diskriminuoja smulkųjį verslą. Ar Europos Sąjunga to nemato?" - tokio ir panašaus turinio klausimais buvo išmarginti protestuotojų plakatai.

„Apmaudu, kai Europos Parlamento prieigose tenka girdėti tokiame kontekste linksniuojamą Lietuvos vardą. Tačiau žmonės visais būdais ieško išeities iš tos situacijos, kuri jų netenkina ir aš gerbiu jų atkaklumą. Juolab, kad turgaus prekiautojų nepasitenkinimą sukėlęs vyriausybės sprendimas įvesti turguose kasos aparatus kelia labai daug abejonių ir sumaišties", - kalbėjo J.Imbrasas.

Jis įsitikinęs, kad Lietuvos valdžia savo pačios paskelbtą kovą su šešėline ekonomika pradėjusi nuo smulkiųjų verslininkų, veiksmų ėmėsi ne nuo to galo. „Vaizdžiai kalbant, elgiamasi kaip pasakoje: gnaibomos viršūnėlės, o šaknys net neliečiamos", - teigė europarlamentaras.

Anot jo, teigdama, kad kasos aparatais nesinaudojantys turgaus prekiautojai slepia mokesčius, Lietuvos valdžia pirmiausia turėtų susimąstyti, kodėl žmonės taip elgiasi ir keisti mokesčių sistemą, kad sąžiningai mokesčius sumokantis pilietis nesijaustų apiplėšinėjamas. Kita vertus, kai kova su „šešėliu", užsimojus iš jo surinkti milijardą litų, pradedama nuo papildomų reikalavimų smulkiam ir vidutiniam verslui, nori nenori peršasi mintis, kad už tokių sprendimų kyšo stambaus verslo ausys.

„Bet kokie sprendimai, įtakojantys žmonių gyvenimą, o šiuo atveju - net ir išgyvenimą - turi būti priimami dialogo su visuomene keliu, pagrindžiant jų naudą ir būtinybę, o ne nuleidžiant nurodymą ir daugiau nebegirdint jokių argumentų. Bet kuri valdžia neturėtų pamiršti, kad smulkus ir vidutinis verslas yra valstybės ekonomikos pagrindas ir gerai pamąstyti, kuo gali baigtis bandymai išmušti pagrindą žmonėms iš po kojų", - sakė europarlamentaras J.Imbrasas.