Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2011 06 28
J.Imbrasas. Vilniaus valdžiai rūpi gyventojų ar „Rubikono“ reikalai?
Vilniuje gyvena beveik šeštadalis visų šalies gyventojų. Miestas, turintis sostinės statusą, turi ir ypatingą privilegiją: žmonėms būti geriausiu čia dirbti ir gyventi bei gražiausia vieta jį aplankyti.

 

Tačiau man atrodo, kad šiandieninė Vilniaus valdžia nesiima jokių žingsnių, kad šie pakankamai svarbūs sostinės gyventojams bei jos svečiams ją reprezentuojantys dalykai būtų įgyvendinami. Atvirkščiai - jau ne pirmas mėnuo matome nuolatinį Vilnių valdančių partijų bei jų atstovų tarpusavio aiškinimąsi dėl įtakos, galimybių valdyti vieną ar kitą įmonę, siekį „nesavus" valstybės tarnautojus pakeisti „savais" ir panašius procesus.

 

Premjeras sako, kad Vilniaus koalicija ir meras A. Zuokas sprendžia tik „Rubikono" interesus. „Darbiečiai" tvirtina, kad koalicijoje yra tik dėl to, kad nuo neskaidrių sprendimų „prilaikytų" tą patį Zuoką. Lenkų rinkimų akcijos atstovai sako, kad į koaliciją atėjo paversti sostinę katalikiškos piligrimystės centru, vieta, į kurią galėtų plūsti maldininkai iš viso pasaulio.

 

Visi apie šiuos dalykus kalba rimtais veidais ir ryžtingu balsu. Bet pasakykite man: kas gi iš politikų ir kaip sprendžia miesto gyventojams tikrai aktualius komunalinio ūkio, socialinės globos bei pagalbos klausimus, darželių bei švietimo problemas, galvoja apie tai, kaip sumažinti šilumą tiekiančių monopolistų apetitą ir bent pabandyti pasiekti, kad šildymo kaina šį rudenį būtų mažesnė?

 

Kur jau ten miesto gyventojų reikalai, kai net į teismo posėdžius, kuriuose bylinėjuosi su šilumos tiekėjais dėl dar 2008 -2009 metais vilniečiams taikytų neteisingų šilumos kainų, jau ne pirmą kartą neatvyksta savivaldybės atstovai. Matyt, meras jų neleidžia, gal bijo, kad „šeimininkai" supyks?

 

Aiškinę, kad valdančioji koalicija formuojama vertybiniu pagrindu dirbti vardan vilniečių, tos koalicijos partneriai, susidaro įspūdis, šiandien dirba tik vardan savo politinių bei finansinių ambicijų patenkinimo. Jų išraiška matoma labai aiškiai: siekis kuo didesnių galimybių paveikti sprendimus bei reguliuoti finansinius srautus. Nebeslepiamas noras, kad atskiros partijos valdytų konkrečias savivaldybės įmones, atrodo kaip pasityčiojimas iš demokratiškų rinkimų principo, kuris numato, jog politikai atstovauja rinkėjų interesams ir sprendžia jiems aktualias problemas.

 

Kur jau ten miesto gyventojų reikalai, kai net į teismo posėdžius, kuriuose bylinėjuosi su šilumos tiekėjais dėl dar 2008 -2009 metais vilniečiams taikytų neteisingų šilumos kainų, jau ne pirmą kartą neatvyksta savivaldybės atstovai. Matyt, meras jų neleidžia, gal bijo, kad „šeimininkai" supyks?

 

Artimiausiu metu pamatysime, ar naujoji Vilniaus koalicija iš tiesų turi bent kruopelę nusiteikimo tarnauti miesto gyventojų interesams. Ir opozicijoje esanti partija „Tvarka ir teisingumas", ir Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius reikalauja savivaldybės tarybos nedelsiant panaikinti sprendimą perduoti „Vilniaus energijos" akcijas dukterinei „Rubicon Group" bendrovei.

 

Tačiau pirmadienį ir lenkų, ir darbiečių atstovai Vilniaus miesto savivaldybėje, jau nekalbant apie patį A. Zuoką, apsimetė, kad nei su mūsų teikiamu projektu, nei su Vyriausybės atstovų teikimu nėra susipažinę. Na taip, nuo teikimo dienos praėjus savaitei, su pusantro puslapio dokumentu susipažinti merui bei valdantiesiems pasirodė sudėtinga... Gal dėl to, kad kitais reikalais pastaruoju metu rūpinasi...

 

Beje, iš savo patirties galiu pasakyti, kad „rubikoniniai reikalai" yra tas akmuo, kuris dažnai atsistoja skersai kelio bet kuriai valdžiai ir tampa sostinės valdžios išbandymu: ar ji pasiduos, ar bus paprasčiausiai pašalinta?

 

Nesiruošiu būti blogu pranašu, bet iš dabartinės valdančiosios koalicijos laikysenos, prie kurios dabar prisijungė ir Lenkų rinkimų akcijos atstovai, galiu spręsti, kad bendruomenės reikalai bus paminti po dabartinės valdžios koalicijos padu.

 

Tokius nuogąstavimus patvirtina ir tai, kad dabartinis sostinės meras siekia vis labiau susiaurinti išrinktų tarybos narių teises. Paklusnios daugumos nuolankiu pritarimu skubama keisti tarybos veiklos reglamentą, ribojant frakcijų galimybę į tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti jų siūlomų klausimų projektus.

 

Tad ar Vyriausybės vadovui A. Kubiliui, kuris pasakė raidę A - kad Vilniaus valdžia tarnauja tik siauros finansinės grupuotės interesams - nereikėtų pradėti vardinti visos abėcėlės raidžių? Jei sostinės valdžia negali būti stabili ir dirbti miesto gyventojų interesams, ar nevertėtų Vyriausybei imtis įstatymų pakeitimo ar papildymo dėl tiesioginio sostinės valdymo ar atskiro sostinės įstatymo?

 

Nes delsimas tolygus didesniam skurdui, didesnei „rubikoninei" įtakai ir dar didesniam Vilniaus kaip šalies sostinės nustekenimui.

 

Juozas Imbrasas, Europos parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės meras

 

 www.delfi.lt