Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 02 01
MINISTRAS D.A.BARAKAUSKAS PRIĖMĖ PRIESAIKAS LIETUVOS RESPUBLIKAI

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje įvyko iškilminga pilietybės priesaikos ceremonija, kurios metu vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas priėmė Latvijoje gimusių ir gyvenančių brolių Normundo ir Naurio Macių priesaikas Lietuvos Respublikai.

 

„Nuoširdžiai sveikinu Jus, išreiškusius savo valią tapti mūsų valstybės piliečiais. Apsisprendę įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, jūs įgijote visas teises, laisves ir pareigas, kurias nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kiti teisės aktai. Jauskitės valstybės dalimi, toliau ją kurkite - nes ją savo darbais kuria kiekvienas pilietis," - ceremonijos metu sakė ministras D.A.Barakauskas.

 

Duodami pilietybės priesaiką, Normundas ir Nauris Maciai be išlygų prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, pasižadėjo gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus.

 

Lietuvos Respublikos pilietybė broliams buvo suteikta supaprastinta tvarka, 2012 m. liepos 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu. Pilietybę supaprastinta tvarka jie galėjo įgyti dėl to, kad atitinka Lietuvos Respublikos Pilietybės įstatymo 10 str. nustatytas sąlygas - t. y. yra lietuvių kilmės asmenys (jų tėvas yra lietuvis). Normundas ir Naurius Maciai atsisakė turimos Latvijos pilietybės.

 

Pagal įstatymą, asmuo, kuriam suteikta pilietybė, per nustatyta laiką turi viešai ir iškilmingai prisiekti Lietuvos Respublikai. Toks asmuo tampa Lietuvos Respublikos piliečiu ir įgyja Lietuvos Respublikos piliečio teises, laisves ir pareigas tik po to, kai prisiekia.