Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 02 06
Vidaus reikalų ministras susitiko su ES Tarybos teisingumo ir vidaus reikalų generaliniu direktoriumi

Šiandien Briuselyje vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas susitiko su Europos Sąjungos (ES) Tarybos teisingumo ir vidaus reikalų generaliniu direktoriumi Rafael Fernandez-Pita Y Gonzalez. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, buvo aptarta Lietuvos pirmininkavimo Teisingumo ir vidaus reikalų tarybai darbotvarkė.

 

Vidaus reikalų ministro D.A.Barakausko teigimu, vienas aktualiausių Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos darbotvarkės klausimų bus „Išmaniųjų sienų paketas". Ministras pabrėžė, kad ES išorės sienų apsauga yra ypač svarbus Lietuvos pirmininkavimo prioritetas ir Lietuva sieks pažangos derybose dėl šių teisės aktų projektų.

 

Susitikimo metu buvo aptarti ir kiti pirmininkavimo darbotvarkės klausimai, tarp jų - Šengeno erdvės plėtra, Europos Komisijos reglamento pasiūlymas dėl dviejų ES agentūrų - Europos policijos biuro (EUROPOL) bei Europos policijos koledžo (CEPOL) ateities ir kt.

 

Vidaus reikalų ministras su ES Tarybos teisingumo ir vidaus reikalų generaliniu direktoriumi taip pat aptarė ES ir Rytų partnerystės šalių vidaus reikalų ir teisingumo ministrų susitikimo organizavimo klausimus. R. Fernandez-Pita Y Gonzalez susitikimo metu išreiškė nuomonę, jog neabejoja šio ministrų susitikimo sėkme. Jis taip pat pabrėžė, kad aktyvus bei anksti pradėtas Lietuvos parengiamasis darbas bus neabejotinai tvirtas pagrindas sėkmingam pirmininkavimo procesui ir užsibrėžtų tikslų pasiekimui.