Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 02 11
Teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms ir investicijoms

Norintiems statyti gyvenamuosius namus nebebus užkraunama pareiga rengti ir finansuoti teritorijų planavimo darbus. Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o pareiga rengti užstatymo planus teks savivaldybėms. Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo pagrindinę paskirtį ar būdą, pertvarkyti sklypų ribas. Daug paprasčiau bus galima nustatyti ar keisti ir specialiąsias žemės ir miško sąlygas. Visa tai numato Aplinkos ministerijos siūlomos pakoreguotos naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymo pataisos, kurios bus pateiktos Seimui.

 

„Jeigu Seimas pritars šioms pataisoms, teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms ir investicijoms. Statantiems namą nebereikės praeiti devynių ratų. Lengviau atsikvėps ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Jau nekalbu apie sąlygas investuotojams. Jos bus gerokai patrauklesnės. Ne taip, kaip dabar - dažną atbaido biurokratiniai trikdžiai. Tiesiog visas teritorijų planavimo procesas bus daug paprastesnis ir greitesnis", - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

 

Siūlomos įstatymo pataisos taip pat numato atsisakyti nepasiteisinusio sklypinio planavimo principo, kai vienam sklypui būdavo rengiamas detalusis planas. Todėl mažiausia planuojama teritorija bus kvartalas. Toks planavimas leis teritoriją tvarkyti kompleksiškai, o ne padrikai.

 

Visuomenei bus sudarytos galimybės elektroninėje erdvėje stebėti ir prižiūrėti teritorijų planavimo procesus. Šiuo tikslu jau pradėta kurti teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir paties planavimo procesų valstybinės priežiūros informacinė sistema. Žmonės į šiuos procesus galės įsitraukti jau nuo pat pradžių ir visą laiką kontroliuoti, kaip vyksta dokumentų rengimas.

 

Siūlomos įstatymo pataisos yra paskelbtos Aplinkos ministerijos tinklalapyje http://www.am.lt/VI/files/0.259964001360236394.pdf. Pastabų ir pasiūlymų laukiama elektroniniu paštu info@am.lt.