Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 02 13
Pateikti renovuotinų namų sąrašai

Šiandien baigiasi terminas, kai Aplinkos ministerijos prašymu šalies savivaldybės turėjo pateikti jų teritorijose skubiausiai renovuotinų senų daugiabučių, išeikvojančių daugiausia energijos šildymui, sąrašus. Šis prašymas buvo išsiųstas visoms savivaldos institucijoms, pagarsintas viešojoje erdvėje.

 

„Džiaugiamės, kad savivaldybės gan aktyviai įsitraukia į daugiabučių modernizavimo pagal dabartinės Vyriausybės pasiūlytą naująjį modelį procesą. Apie tai galiu spręsti ir pagal tiesioginius susitikimus su jų vadovais, ir lankydamasis vietose, ir pagal ministerijai pateiktus skubiausiai renovuotinų daugiabučių sąrašus", - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

 

Tokius sąrašus, Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento 13 val. duomenimis, pateikė 48 savivaldybės. Bendrą atrinktų namų sąrašą sudaro daugiau kaip 1,5 tūkst. pastatų.

 

Pasak ministro, jau imtasi konkrečių žygių, kad kitąmet būtų renovuota mažiausiai 500 iš sąraše nurodytų senų daugiabučių. Ir tie penki šimtai - tik pirmasis etapas. Likusieji bus modernizuojami antruoju etapu, kurio parengiamieji darbai irgi turėtų prasidėti dar šiemet.

 

Po savaitės, vasario 22 d., Aplinkos ministerija kviečia visų savivaldybių atstovus į susitikimą minėtiesiems sąrašams aptarti. Bus prašoma, kad savivaldybės kuo greičiau - per kelias savaites -atsižvelgtų į realias galimybes renovuoti jų atrinktus daugiabučius, išsiaiškintų, ar tam pritars tų namų butų savininkai, ir galutinai atrinktų po 10-15 pastatų. Po to bus sudarytas galutinis skubiausiai renovuotinų namų sąrašas ir savivaldybės parinks renovavimą administruosiančią įstaigą. Pažymėtina, kad ši įstaiga, o ne būsto savininkai, ims paskolą, organizuos, prižiūrės ir kontroliuos visą namo modernizavimo procesą.

 

Aplinkos ministerija padės rengti ir įgyvendinti energinio efektyvumo didinimo programas. Šiam tikslui įsteigta viešoji įstaiga „Būsto energijos taupymo agentūra" (BETA) - šiandien pasirašyti jos steigimo dokumentai ir paskirtas laikinasis direktorius Valius Serbenta, patyręs renovavimo procesų organizatorius ir specialistas. Darbuotojai bus atrinkti konkursų būdu.

 

BETA, ministro Valentino Mazuronio žodžiais, tikrai nebus „popierinė" įstaiga. Ji prižiūrės visą pastato atnaujinimo procesą - nuo investicinio projekto parengimo iki visiško jo įgyvendinimo. BETA veiks ne tik Vilniuje, bet ir turės savo skyrius Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir kitose šalies vietose. Tikimasi, kad Aplinkos ministerijos, jos įsteigtos agentūros ir savivaldybių bendros ir ryžtingos pastangos leis paspartinti atrinktų daugiabučių renovacijos procesą ir pasiekti, kad jau šiemet būtų pasirašytos rangos sutartys.