Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2013 02 13
Ginti viešąjį interesą yra privalu

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis tvirtina, kad Lietuvoje nėra ir nebus taikstomasi su neteisėtomis statybomis. „Tiek ministerija, tai jai pavaldžios institucijos imasi visų reikiamų priemonių, kad neteisėtų statybų padariniai būtų pašalinti, o atsakingi asmenys nubausti. Tačiau būtina pažymėti, kad tais atvejais, kai reikia apginti viešąjį interesą, veiksmų turi imtis prokuratūra", - sako ministras. Vienas iš tokių atvejų - situacija dėl galimai neteisėtai pastatytos tvoros Druskininkuose, Turistų g. 11, prie miesto mero Ričardo Malinausko namo. Įvykio vietoje dar praėjusių metų lapkritį lankėsi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos specialistai. Patikrinimo metu nustatyta, kad žemės sklypas padidintas valstybinės žemės sklypo sąskaita, taip pat kad valstybinės žemės dalyje pastatyti kai kurie kilnojami daiktai.

 

Tačiau įrodymų, kad tvorą statė - jeigu statė - būtent R. Malinauskas, VTPSI specialistai neturi. Tokiais atvejais, remiantis galiojančiais teisės aktais, perduodama Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos - kaip valstybinės žemės valdytojui. Taip ir buvo padaryta.

 

„Mūsų specialistai padarė viską, ką turėjo ir galėjo padaryti. Kištis į kitų tarnybų kompetencijos sritį neturime teisės. Jeigu susidariusi situacija toliau nėra sprendžiama, turi įsikišti prokurorai, kuriuos kviečiu tai daryti nedelsiant, nes tai jų prievolė", - sako Valentinas Mazuronis.