Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Lapkričio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2829301234 
 567891011 
 12131415161718 
 19202122232425 
 262728293012 
Naujienos
 
2013 02 19
R. Paksas: „Vėl nepraleiskime progos sukurti valstybinį komercinį banką“

Kol Vyriausybė svarsto, ką daryti su mokumo problemų turinčiu Ūkio banku, partijos Tvarka ir teisingumas lyderis, Prezidentas Rolandas Paksas siūlo nieko nelaukiant jo pagrindu steigti valstybinį komercinį banką. „Manau, kad neturėtume dar kartą praleisti progos Lietuvoje įkurti valstybinė komercinį banką. Tą galėjome padaryti kilus „Snoro" problemoms, būtų nedovanotina šią galimybę praleisti ir šiandien. Valstybinis komercinis bankas butų labai gera paspirtis formuojant ne tik savarankiškesnę fiskalinę politiką, bet ir savotiškas apynasris nepamatuotai išaugusiam komercinių bankų apetitui", - sakė politikas.

 

Valstybės ir valdžios įstaigų sąskaitų likučiai komerciniuose bankuose Lietuvoje vidutiniškai sudaro apie 3 mlrd. Lt. Taigi net ir nesinaudodamas privačių indėlininkų lėšomis, naujas Lietuvos valstybinis komercinis bankas turėtų nemažus aktyvus.

 

R. Pakso manymu, per šį banką valstybė pati investuoja ir tvarko mokesčių mokėtojų pajamas, o ne atiduoda jas valdyti privatiems komerciniams bankams, užtikrina pigesnius tarpbankinius atsiskaitymus ir, konkuruodama su komerciniais, sumažina bendras ūkio subjektų išlaidas atsiskaitymams.

 

Taip pat toks bankas galėtų kredituoti tas ūkio sritis, kurias nenori kredituoti komerciniai bankai, palaikydamas smulkias ir vidutines įmones bei ūkio šakas, kurias kiti bankai vertina kaip per daug rizikingas ir kelia papildomas sąlygas.

 

„Valstybiniai bankai veikia daugelyje pasaulio šalių ir tai jokia naujiena. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti Vokietiją, kurioje veikia ne ir valstybiniai, ir žemių bankai, kurie užima apie 40 procentų bankų rinkos šalyje", - sakė R. Paksas.