Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 02 27
Seimo Konstitucijos komisijos nario Remigijaus Žemaitaičio pareiškimas

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kuriuose cituojama Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko subjektyvi nuomonė dėl įregistruoto Konstitucijos pataisų projekto, kuriame numatoma papildyti pagrindinį šalies įstatymą nuostata priesaiką sulaužiusiam ar per apkaltą iš pareigų pašalintam asmeniui apriboti teisę ketverius metus būti renkamu Seimo nariu.

Projektą savo parašais parėmė 42 Seimo nariai. Šiam projektui po pateikimo pritarė Seimas. Tačiau atskirų, save įvardinančių konstitucinės teisės ekspertais, asmenų viešais pareiškimais, kurie labiau primena politinius debatus, o ne teisinę argumentaciją bandoma destruktyviai paveikti prasidėjusį parlamentinį procesą, daryti politinį spaudimą Seimo nariams, formuoti neigiamą viešąją nuomonę. Vilniaus universiteto teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis praėjusią savaitę žiniasklaidai išplatino politinį dokumentą, kuris skambiai pavadintas VU teisės fakulteto ekspertų išvadomis. Juolab apgailėtina, jog vėl eskaluojamas vieno asmens - t.y., partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko, Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando Pakso politinis persekiojimas, manipuliuojama išgalvotais teisiniais argumentais ir tariama Konstitucijos darna.

 

Man, kaip Seimo Konstitucijos komisijos nariui, nėra žinoma, jog parlamentas ar jo įgalioti komitetai oficialiai būtų kreipęsi į kokias nors ekspertų grupes ar institucijas.

 

Todėl kreipiuosi į visus teisės žinovus, kuriems norisi eskaluoti politinius debatus dėl Prezidento Rolando Pakso, grįžti prie savo tiesioginio darbo ir gerbiant Lietuvos parlamentą, kaip aukščiausią Tautos atstovybę, netrukdyti priimti Konstitucijos pataisas.