Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2324252627281 
 2345678 
 9101112131415 
 16171819202122 
 23242526272829 
 30123456 
Naujienos
 
2013 03 01
Vidaus reikalų ministras susitiko su Japonijos ambasadore Lietuvoje

Šiandien vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas susitiko su Japonijos Nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje Kazuko Shiraishi. Susitikime taip pat dalyvavo Japonijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Hiroshi Arakawa. Buvo aptartas šalių bendradarbiavimas vidaus reikalų srityje ir Lietuvoje esantiems Japonijos piliečiams kylantys klausimai.

 

 

Ambasadorė K.Shiraishi padėkojo už produktyvų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir vidaus reikalų sistemos tarnybų bendradarbiavimą su ambasada, taip pat už pagalbą Japonijos piliečiams. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad turistų iš Japonijos Lietuvoje nuolat daugėja, ateityje turėtų išaugti ir čia gyvenančių japonų skaičius, todėl su saugumo užtikrinimu susijęs šalių bendradarbiavimas taps dar aktualesnis.

 

 

Vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas padėkojo ambasadorei už apsilankymą ir pristatė VRM struktūrą, akcentuodamas, kad šios ministerijos kompetencija apima itin daug valstybei svarbių sričių. Ministras pabrėžė, kad geri Lietuvos ir Japonijos dvišaliai santykiai vidaus reikalų srityje bus ir toliau sėkmingai plėtojami, taip pat pažymėjo, jog VRM yra pasirengusi bendradarbiauti sprendžiant Japonijos piliečiams aktualias problemas.

 

 

Vienas aktualių klausimų, aptartų susitikimo metu - Japonijos piliečių vairuotojo pažymėjimų keitimas. Ministras informavo ambasadorę, jog VRM parengė dvišalio susitarimo dėl vairuotojo pažymėjimų pripažinimo ir keitimo projektą, kuris sudarys teisinį pagrindą pripažinti vienos susitarimo šalies valstybės teritorijoje išduotus vairuotojo pažymėjimus kitos šalies valstybėje.

 

 

Iki kol bus pasirašytas minėtas susitarimas, pažymėjimų grąžinimo Japonijai klausimą ketinama spręsti pasirašant dvišalį susitarimą dėl vairuotojo pažymėjimų grąžinimo - preliminarų tokio susitarimo projektą Japonijos ambasadai VRM pateiks artimiausiu metu.