Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 03 01
Ministras D. A. Barakauskas: dvišaliam bendradarbiavimui turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys

Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko teigimu, efektyvus dvišalis ir tarptautinis bendradarbiavimas šiuo metu yra vienas svarbiausių Vidaus reikalų ministerijos (VRM) veiklos prioritetų. Nuo D. A. Barakausko darbo VRM pradžios įvykusių susitikimų su užsienio šalių ambasadoriais metu ne tik užmegzti naudingi kontaktai, bet ir aptartos dvišalių ryšių ir tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės bei susitarta dėl paramos Lietuvai pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai laikotarpiu.

 

 

„Vidaus reikalų sistema apima daug sričių, kuriose aktualu bendradarbiauti ir keistis patirtimi tarptautiniu mastu. Efektyvus bendradarbiavimas ir draugiški dvišaliai santykiai ypač svarbūs šiuo metu, artėjant pirmininkavimo laikotarpiui - kitų šalių patirtis bus naudinga Lietuvai siekiant užsibrėžtų tikslų, užtikrinant sėkmingą pirmininkavimą", - teigia vidaus reikalų ministras D.A. Barakauskas.

 

 

Bendradarbiavimo perspektyvas vidaus reikalų srityje ministras D. A. Barakauskas aptarė susitikęs su Jungtinės Karalystės, Austrijos, Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų, Švedijos, taip pat Norvegijos, Azerbaidžano ir Turkijos ambasadoriais, reziduojančiais Lietuvoje.

 

 

Su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Deividu Hantu, Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Korneliu Spaans, Austrijos Respublikos ambasadoriumi dr. Helmutu Koleriu, taip pat Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi Hasanu Mammadzada buvo aptartas abipusiai naudingas ir rezultatyvus šalių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas. Sutarta toliau jį plėtoti, įtraukiant ir kitas teisėsaugai aktualias sritis.

 

 

Ministro D.A. Barakausko susitikime su Prancūzijos Respublikos ambasadore Lietuvoje Maryse Eveline Berniau aptartas šalių bendradarbiavimas įvairiose vidaus reikalų srityse. Taip pat pagrindiniai Lietuvos pirmininkavimo prioritetai VRM srityje, ES išorės sienų apsaugos problemos. Sutarta toliau plėtoti dvišalį bendradarbiavimą, dalinantis geraja patirtimi ir kartu sprendžiant šalims aktualius klausimus.

 

 

Su Švedijos Karalystės ambasadore Cecilia Ruthström-Ruin ministras D.A.Barakauskas kalbėjosi apie tolimesnes dviejų kaimyninių šalių bendradarbiavimo galimybes ne tik dvišaliu pagrindu, bet ir Baltijos jūros regiono mastu. Sutarta, kad vienas iš aktualiausių klausimų šiuo metu yra patikimos ES išorės sienų apsaugos užtikrinimas. Vidaus reikalų ministras pažymėjo, kad pirmininkavimo metu efektyvaus ES išorės sienų valdymo klausimams bus skiriamas ypač didelis dėmesys.

 

 

Su atitinkamomis Vokietijos institucijomis VRM ir įstaigos prie VRM sėkmingai bendradarbiauja jau daugiau nei 20 metų. Susitikimo su Vokietijos ambasadoriumi Matthias Heinrich Mülmenstädt metu buvo įvertintas intensyvus bendradarbiavimas ir pasikeista nuomonėmis dėl tolesnio jo plėtojimo galimybių.