Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 03 05
MINISTRAS D. A. BARAKAUSKAS IR ES TARYBOS GENERALINIO DIREKTORATO VADOVAS J. PIETRAS APTARĖ PASIRENGIMĄ PIRMININKAVIMUI SPORTO SRITYJE

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas kovo 4 d. susitiko su Europos Sąjungos (ES) Tarybos Aplinkos apsaugos, švietimo, transporto ir energetikos generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Jaroslaw Pietras. Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykusio susitikimo metu aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES Tarybai sporto srityje ir šios srities prioritetai. Ministras D. A. Barakauskas pabrėžė, jog tinkamas pasirengimas pirmininkavimui šiuo metu yra vienas svarbiausių VRM ir jo kaip ministro tikslų. „Sieksime sklandaus pirmininkavimo visose ministerijos atsakomybės srityse. Pasirengimas pirmininkauti sporto srityje vyksta sėkmingai - tikiu, kad jo metu vyksiančios diskusijos bei priimti dokumentai atneš naudą visai Europos Sąjungai" - sakė vidaus reikalų ministras.

 

J. Pietras pažymėjo, kad pirmininkavimas ES Tarybai suteikia išskirtinių galimybių ir jas Lietuva turėtų tinkamai išnaudoti. Vidaus reikalų ministras ir generalinis direktorius laikėsi vieningos nuomonės, jog ypač svarbu informuoti žiniasklaidą ir visą visuomenę apie patį pirmininkavimą, jo metu svarstomus klausimus bei priimtus Lietuvai ir visai ES aktualius sprendimus.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos pirmininkavimo prioritetus sporto srityje, J. Pietras akcentavo visuomeninio intereso svarbą. Pasak jo, svarbu skleisti sporto, kaip masinės veiklos idėją, ypatingą dėmesį sutelkiant į visuomenės fizinį aktyvumą. Su tuo susijęs ir vienas svarbiausių dokumentų, planuojamų priimti Lietuvos pirmininkavimo metu - Tarybos rekomendacija dėl visuomenės sveikatinimo per fizinį aktyvumą (angl. health enhancing physical activity - HEPA), numatanti priemones gyventojų fiziniam aktyvumui skatinti ir taip gerinti visuomenės sveikatą.

 

Kitas prioritetinis klausimas Lietuvos pirmininkavimo metu - sporto finansavimas. J. Pietras teigimu, tarp aktualiausių temų diskutuojant šiuo klausimu bus galimi sporto finansavimo modeliai, sporto koofinansavimas, ES struktūrinių fondų įtraukimas į sporto infrastruktūrą.

 

Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu taip pat planuojama priimti dokumentus dėl gero valdymo principų, skirtų gerinti sporto šakų federacijų vadybinius gebėjimus ir etiką sporte. Pasak J.Pietras, su šia sritimi taip pat susiję tokie klausimai, kaip antidopingas, kova su sukčiavimu sporte bei pinigų plovimu.

 

Ministras D. A. Barakauskas su J. Pietras taip pat kalbėjosi apie svarbiausius sporto srities renginius Lietuvos pirmininkavimo metu: šių metų rugsėjo 30 d. Vilniuje numatomą surengti Sporto forumą, spalio 1 d. vyksiantį neformalų už sportą atsakingų ministrų susitikimą, taip pat lapkričio 27-28 d. vyksiančią formalią ES Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybą. Buvo aptartas pasiruošimas šiems renginiams ir posėdžiams bei su jais susiję darbiniai ir organizaciniai klausimai.