Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 03 06
Europarlamentarai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas: „Sprendžiant dėl skalūnų dujų skubėjimas nepateisinamas“

Europos Parlamento nariai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas susitiko su Žygaičių kaimo bendruomene, aktyviai besipriešinančia skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai jų žemėje. Pirmieji politikai atvykę į sunerimusius Žygaičius ir išklausę vietos gyventojų nuogąstavimus dėl planuojamų darbų patikino bendruomenę, kad išgirstus argumentus bei nuomones perduos ir Lietuvos Vyriausybei, ir Europos Parlamentui, reikalaudami vengti skubotų sprendimų.Susitikime su Žygaičių bendruomene europarlamentarai norėjo iš pačių žmonių išgirsti, kas jiems kelia daugiausia nerimo, išsiaiškinti, kokie sprendimai jiems būtų priimtini ir tų sprendimų ieškoti.„Mes čia esame tam, kad išklausytume jus ir atstovautumėme jūsų interesus. Suremkime pečius ir bandykime kartu rasti priimtiną išeitį", - sakė R. Paksas.Anot jo, diskusijose dėl skalūnų dujų gavybos tiek šio proceso šalininkai, tie priešininkai suranda labai daug argumentų.

Europos Parlamente vieningos nuomonės šiuo klausimu taip pat nėra, tačiau daugelio bendrijos šalių praktika rodo, kad į galimybę išgauti skalūnų dujas žiūrima labai atsargiai.Europos Parlamentas yra pritaręs frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" , kurioje dirba ir R.Paksas bei J.Imbrasas, atstovų parengtai rezoliucijai dėl griežtų taisyklių taikymo skalūnų dujų gavybai. Šioje praėjusių metų rudenį priimtoje rezoliucijoje akcentuojama, kad skalūnų dujų paieška ir gavyba, ypač hidraulinio ardymo būdu, turi būti tiksliai reglamentuota ir remtis griežčiausiais saugos bei aplinkosaugos standartais.„Mano asmenine nuomone, sprendžiant dėl skalūnų dujų gavybos, pirmiausia turi būti labai aiškiai atsakyta, koks bus poveikis aplinkai. Jeigu yra nors mažiausia užteršimo tikimybė, sprendimas turi būti atidėtas. Mums reikia priimti valstybinius sprendimus, bet tą darant nė vieno žmogaus interesai neturi būti pamiršti", - pabrėžė R. Paksas.Daugiau kaip šimtas į susitikimą su europarlamentarais atėjusių žygaitiškių piktinosi ligšioliniais valdžios veiksmais, kai sprendimai buvo priimami, visiškai ignoruojant vietos bendruomenę, nesuteikiant jai jokios informacijos, nepaaiškinant situacijos ir galimų pasekmių.„Mes, kaimo žmonės, laukiame pavasario ir norime rūpintis įprastais darbais, o dabar esame priversti rūpintis dokumentais, nemiegoti naktimis, važiuoti mitinguoti į Vilnių. Nežinomybė labai slegia žmones", - kalbėjo Žygaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas.

Europaralmentaras Juozas Imbrasas pastebėjo, kad žmonių priekaištai yra teisingi ir pagrįsti. „Neabejotina, kad pirmiausia turėjo atsirasti dialogas su bendruomene. Tai pabrėžiama ir europiniuose dokumentuose, tą diktuoja ir elementarus žmogiškas požiūris", - sakė J. Imbrasas.Anot jo, galimybė išgauti žemės gelmėse esančius turtus turi būti svarstoma, tačiau ryžtis ją įgyvendinti reiktų tik gerokai patobulinus gavybos technologiją. J.Imbraso įsitikinimu, nusprendus ieškoti skalūnų, tą turėtų daryti Lietuvos valstybės įmonė - tai būtų ir didesnės atsakomybės, ir žmonių pasitikėjimo, ir ekonominės naudos garantas.