Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 03 12
Ministras V. Mazuronis: „Jeigu taip ir toliau, renovacija pajudės kaip reikiant “

Iki kovo 5 dienos jau 370 daugiabučių gyventojai buvo išreiškę norą modernizuoti savo namus pagal naująjį renovacijos modelį. Tokius duomenis Aplinkos ministerijai pateikė 40 šalies savivaldybių atstovai.

 

„Turiu prisipažinti, kad rezultatai maloniai nustebino. Jeigu ir toliau bus toks tempas, daugiabučių renovacija Lietuvoje pagaliau pajudės taip, kaip mes visi seniai laukiame, norime ir tikimės", - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Jis pabrėžia, kad minėtų namų gyventojai sutikimus išreiškė patys, laisva valia, niekieno neverčiami ir neraginami. Tikimasi, kad artimiausiu metu tokių norinčių ir sutinkančių skaičius dar labiau išaugs. „Žmonės supranta, kad senų daugiabučių atnaujinimas visų pirma naudingas ir reikalingas jiems patiems. Jie suvokia, kad renovacija - geriausias ir greičiausias būdas pagaliau sumažinti sąskaitas už šildymą", - teigia ministras V. Mazuronis.

 

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pabrėžia, kad prie renovacijos procesų spartinimo daug prisideda ir savivaldybės. „Jų vadovai išties geranoriški, noriai ir aktyviai bendradarbiauja. Mes tuo labai džiaugiamės ir savo ruožtu padedame savivaldai visomis turimomis priemonėmis", - tvirtina D. Matonienė. Jos žiniomis, bene aktyviausios kol kas - Kauno, Panevėžio, Šiaulių rajono, Šakių ir Marijampolės savivaldybės. Viceministrės teigimu, šį penktadienį Aplinkos ministerija ir Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra planuoja su savivaldybėmis pasirašyti bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis. Pagal jas savivaldybės organizuos konkursus dėl investicijų planų pirkimo. „Tai reiškia, kad gyventojams investicijų planai nekainuos nė cento. Tokiu būdu mes norime padėti tiems, kurie jau apsisprendė - ir, žinoma, paskatinti tuos, kurie vis dar dvejoja", - sako viceministrė D. Matonienė.