Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 04 04
R. Paksas: Lietuvos bankui nebūdinga veikla kelia abejonių
"Pastaruoju metu pagrįstų abejonių kelia centrinio banko veiksmai, sietini su nepakankama Lietuvos finansų sistemos priežiūra, finansinių institucijų veiklos kontrole ir iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Tai didinaLietuvos žmonių nepasitikėjimą kredito įstaigomis bei valstybės finansų sistema. Tačiau nepaisant to, Lietuvos banko darbuotojai tapo dar irsavotiškais pensijų fondų ekspertais ir bando viešai formuoti visuomenės nuomonę dėl pensijų reformos ir galimų jos padarinių", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko teigimu, Lietuvos Banko darbuotojai gerokai peržengia savo įgaliojimų ribas, komentuodami ir vertindami vienos ar kitos valstybės institucijos priimtus sprendimus. „Iš tų komentarų bent jau man susidarė įspūdis, kad ekspertais pristatomi banko tarnautojai advokatauja privatiems pensijų fondams. Aš ne už tai, kad jie advokatautų „Sodrai": tiesiog manau, kad Lietuvos bankas turėtų vykdyti jam priskirtas funkcijas ir tai turėtų užtikrinti jo valdybos pirmininkas", - kalbėjo politikas.

 

R. Pakso teigimu, Lietuvos Bankas pirmiausiai turi atsakingai ir kvalifikuotai rūpintis valstybės finansų institucijomis, jų priežiūra ir kontrole. Šios institucijos darbuotojai neturėtų kritikuoti valstybinio socialinio draudimo sistemos, supriešinti jos su privačių pensijų fondų sistema.

 

„Lietuvos Bankas nėra įgaliotas vertinti būsimų Lietuvos politikų sprendimų, kurie gali būti priimti arba nepriimti. Todėl banko vadovybė ir atskiri jo darbuotojai turėtų susilaikyti nuo politiniųpareiškimų ir pirmiausiai tinkamai vykdyti savo tiesiogines funkcijas. Manau, kad atsakomybė dėl šališkų bako Finansinių paslaugų ir rinkos priežiūros departamento darbuotojų pareiškimų turėtų prisiimti Lietuvos Banko vadovas Vitas Vasiliauskas", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.