Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 04 04
Europos Parlamento nario Juozo Imbraso viešnagė Vyžuonose
Balandžio 4 dieną Vyžuonose (Utenos raj.) lankėsi Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas. Išvykos metu jį lydėjo istorijos klubo "Prūsa" pirmininkė Milda Janiūnaitė ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Osvaldas Katinas.

 

Europos Parlamento nario viešnagė Utenos krašte prasidėjo nuo susitikimo su Vyžuonų seniūnu Audriumi Remeikiu. Pokalbio metu buvo aptartos miestelio problemos ir galimybės vystyti turizmą.

 

Veiklus politikas susitiko ir su Vyžuonų gyventojais. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie Lietuvos ir Europos Sąjungos ateitį.

 

Juozas Imbrasas papasakojo miestelio gyventojams apie darbą Europos Parlamente. Pasak politiką, dažnai tenka girdėti žodžius apie tai, kad Lietuvai nenaudinga būti Europos Sąjungos nare ir tenka aklai paklusti "Briuselio" nurodymams. Juozas Imbrasas kalbėjo apie tai, kad narystė Europos Sąjungoje reikia vertinti kaip puikią galimybę Europos šalių atstovams spręsti bendras problemas bei semtis kitų šalių teigiamos patirties, o "Briuselis" nenurodinėja kaip mes turime gyventi ir tvarkytis savo šalyje. Nemažai lietuvių skundžiasi blogu gyvenimu Lietuvoje, bet Europos Parlamente priimami sprendimai daro kur kas mažesnę įtaką šalies gerovei, nei tie sprendimai, kuriuos priima Lietuvos valdžios institucijos. Būtent nuo pastarųjų sprendimų atitikimo realiems poreikiams ir lūkesčiams tiesiogiai priklauso tai, kaip gyvename savo šalyje. Juozas Imbrasas kalbėjo apie tai, kad labai svarbu suvokti, kad turime tokią valdžią, kokią išrenkame, todėl rinkti turime atsakingai.

 

Europarlamentaras kalbėjo apie tai, kad daugelyje užsienio šalių nėra tokio reiškinio, kaip politikų lakstymai iš vienos partijos į kitą. Lietuvoje tapo įprasta, kad politikas gali pakeisti politines pažiūras ankščiau, nei baigiasi jo įgaliojimai, kuriuos jam suteikė rinkėjai. Yra daug pavyzdžių, kai LR Seimo nariai, rajonų tarybų nariai pereina į kitas partijas, neatsisakydami mandatų, nors buvo išrinkti per kitų partijų sąrašus. Bendraudamas su kitų šalių politikais, Juozas Imbrasas išsiaiškino, kad daugelyje šalių nėra tokio reiškinio, nes politikas tiesiog nedrįstų taip pasielgti. Už rinkėjų pasitikėjimo išdavimą politikas sulauktų realios bausmės: rinkėjai jo nebeišrinktų kitai kadencijai, nes nusivyltų jo moralinėmis nuostatomis. O kas vyksta Lietuvoje? Rinkėjai nebaudžia savo išrinktųjų, nors turi tam visas galias. Politikas kalbėjo apie tai, kad iš dalies taip yra dėl to, kad žmonės per mažai domisi politika. Europos Parlamento narys palygino Briuselio ir Lietuvos situaciją šeštadienio rytais: Briuselio kavinėse gausu laikraščius skaitančių žmonių, o tuo tarpu Lietuvos kavinėse, praktiškai, nepamatysi laikraščio skaitančio žmogaus. Politikas ragino kuo daugiau domėtis politikais ir jų veikla, o politikams turintis patarimą 90 procentų darbuotis valstybės labui, o 10 - savo, o ne atvirkščiai, kaip yra dabar.

 

Juozas Imbrasas išsakė savo nuomonę apie jaunų žmonių dalyvavimą valstybės valdyme. Pasak politiką, svarbu, kad prieš pradėdant eiti aukštas pareigas, išsilavinę jauni žmonės įgytų atitinkamai patirties ir kvalifikacijos. Yra daugybę pavyzdžių, kai nepatyrę vadovai daro rimtas klaidas, kurios labai neigiamai veikia piliečių gyvenimus. Europos Parlamento narys kalbėjo apie tai, kad jaunam žmogui labai svarbu kantriai kilti karjeros laiptais ir palaipsniui siekti aukštų pareigų.

 

Politikas kalbėjo apie tai, kad Lietuvoje labai paplitę korupcijos ir kyšininkavimo reiškiniai. Europarlamentaras minėjo, kad dažnai diskutuoja apie tai su kolegomis iš Briuselio ir savo padėjėjais bei žino, kad daugelyje Europos šalių pasiūlyti kyšį valstybės tarnautojui - gėdingas reiškinys, o tuo tarpu Lietuvoje nuolat girdime apie korupcijos ir kyšininkavimo atvejus.

 

Žinomas Vyžuonų menininkas Algirdas Indrašius daug kalbėjo apie emigraciją ir nedarbą. Jo žodžius būtų galima drąsiai pavadinti "tautos šauksmu", juk dažno lietuvio šeimą yra palietusios šitos problemos, kurių pasekmė - nusivylimas politikais. Pasak Juozą Imbrasą, emigracijos ir nedarbo problemas galima išspręsti tik per smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, gamybos ir žemės ūkio sričių plėtrą bei vystymą. Politikas kalbėjo apie tai, kad daugelyje Europos Sąjungos šalių nepamatysi tokių didelių parduotuvių kaip Lietuvoje, nes skatinama kurti šeimos verslus ir nedidelius namų ūkius.

 

Vyžuonų gyventojai domėjosi kokia Juozo Imbraso nuomonė apie atominę energetiką. Politikas kalbėjo apie tai, kad buvo per daug paskubėta su sprendimais dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo. Politiko nuomonė, Lietuvos derybininkai nepakankamai gerai atliko savo pareigas ir turėjo derėtis dėl geresnių sąlygų. Kaip pavyzdį, Juozas Imbrasas paminėjo Vokietiją, kurioje neuždaromos elektrinės tol, kol nėra alternatyvių šaltinių. Europarlamentaras kalbėjo apie tai, kad buvo ir yra prieš Lietuvai nuostolingą "Hitachi" projektą. Dabartinėje situacijoje mūsų šalyje turi būti skirtas didesnis dėmesys alternatyviems šaltiniams ir turi būti ieškoma naudingų sprendimų kaip Lietuvai išlikti atomine valstybe.

 

Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas reiškia nuoširdžią padėką visiems dalyvavusiems diskusijoje ir tikisi, kad ateityje bus dar ne vienas panašus susitikimas su Utenos krašto žmonėmis.

 

Visais iškilusiais klausimais kviečiame kreiptis telefonu 8 655 59686.

 

 

EPN Juozo Imbraso padėjėja Ruzanna Katinienė