Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Gegužės 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 31123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2013 04 23
R. Paksas: jei nesugebame rekonstruoti nacionalinės bibliotekos, tai išardykime ir į ją vedančius kelius
„Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija užsitęsė nedovanotinai ilgai. Tai nepateisinama, nes kiekviena rekonstrukcijos diena vis labiau atitolina visuomenę nuo knygose sukauptos išminties ir moralinio bei dvasinio atgimimo. Tikiuosi, jog šiandien politikai tai supranta, todėl bus nedelsiant skirtos lėšos, kurių reikia rekonstrukcijai", - prasidedančios nacionalinės bibliotekų savaitės proga sveikindamas Martyno Mažvydo bibliotekos generalinį direktorių Renaldą Gudauską, sakė Rolandas Paksas. Šiandien Lietuvos bibliotekininkų draugija jau tryliktą kartą rengia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!". Tai graži iniciatyva, skatinanti atsigręžti į biblioteką, kaip labai svarbų kultūrinės ir edukacinės veiklos fenomeną.

Biblioteką matydamas kaip visuomenės puoselėjamų vertybių, išprusimo, valstybės intelektualinio gyvenimo veidrodį, politikas pasidžiaugė, jog šiais metais Vilniaus Universitetas Saulėtekio alėjoje atidarė didžiausią po Nepriklausomybės atkūrimo naują biblioteką: Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą.

 

„Nacionalinė biblioteka turi būti tautos pasididžiavimas. Matant tvoras ir vangiai vykstančių statybinių darbų tempus, apima gėda. Būtina iš esmės keisti praktiką, kuomet kiekvienais metais valstybės biudžete skiriama po truputį lėšų" - sakė Rolandas Paksas.

 

Tvarkiečių lyderis ironizavo, kad pasinaudojant Lietuvoje susiformavusia praktika, tapo įprasta ne kaip susitvarkyti, bet kaip užmaskuoti savo nevalyvumą, tad reikėtų išardyti ir į rekonstruojamą biblioteką vedančius kelius. Jeigu jau ketinama slėpti fontaną prie Seimo rūmų, tai ženkime dar drąsesnį žingsnį"- sakė Rolandas Paksas.