Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 04 29
Ar taip turi būti tvarkoma sostinė?
Šių metų žiema negailėjo šalčio ir sniego. Slidžiose gatvėse dužo automobiliai, duobės ir ledo kauburiai kiemuose tikrino automobilių patvarumą. Per kelias dienas ištirpo sniegas ir ledai, bet atsivėręs vaizdas, ypač daugiabučių namų rajonuose, daugelį pašiurpino. Šiukšlini kiemai, suniokotos ir šunų išmatomis užterštos vejos bei vaikų žaidimo aikštelės ir dar gilesnės duobės kiemuose! Žiemą gatvių barstymui naudotas smėlio ir druskos mišinys geriausiu atveju sustumtas į kauburius šalia šaligatvių bordiūrų. Tereikia kelių šiltų dienų ir stipresnio vėjo, kad šis smėlio, druskos, asfalto, benzino ir tepalų kokteilis būtų pakeltas į orą ir visa tai nusėstų ant mūsų. Tokia „pudra", nepalyginamai baisesnė už kasdieną skaičiuojamas nuodingąsias kietąsias daleles. Tikėkimės, kad vėjai nepakels visą daugiau kaip 30 tūkstančių t. per žiemą gatvėse išbarstytą mišinį ir jis pasklis tik artimiausioje aplinkoje. Duok Dieve...

 

Tačiau ši grėsmė yra ne vienintelė vilniečiams. Daugelio nuomone nemaloniausias dalykas itin duobėti kiemai ir duobėtos pakraščių gatvės.

 

Po poros mėnesių Vilnius taps Europos Sąjungos sostine. Vyriausybė skyrė apie 17 mln. litų gatvių remontui. Gerai, kad tų pinigų pakaktų sutvarkyti gatves nuo oro uosto iki centro... Belieka tikėtis, kad atvykę iš visos Europos svečiai, toliau centro nekiš nosies. Bet kuriam apsilankius daugiabučiuose rajonuose, kur gyvena daugiau kaip 70 procentų vilniečių, susidarytų įspūdis, kad jis pateko į apleistos gamyklos užkaborius.

 

Šiemet daugiabučių namų kiemų duobių užtaisymui meras Artūras Zuokas su valdančiąja koalicija neskyrė nė lito...

 

Per visą nepriklausomybės laikotarpį, tai, ko gero, pirmas toks akivaizdus Vilniaus valdančiųjų nusisukimas nuo juos rinkusių vilniečių.

 

Daugelis žmonių dėl netvarkomo miesto kaltina ūkines organizacijas, savivaldybės administraciją ir net kiemsargius. Tačiau priežastis visai ne čia. Kažin ką gali padaryti geriausias darbų organizatorius kuomet pavestiems darbams įgyvendinti jis gauna 3 arba 5 kartus mažiau lėšų, negu tam reikia. Kalti tie, kurie skirsto pinigus gyvybiškai svarbiems gyventojų poreikiams tenkinti. Miesto švara ir tvarka, tinkamai sutvarkytos gatvės ir daugiabučių kiemai, saugi aplinka ir yra tie būtiniausi žmonių poreikiai. O juk labiausiai žmogų žeidžia savivalė, vandalizmas ir šiukšlina, užteršta aplinka! Akivaizdu, kad vilniečiai tai gauna su kaupu.

 

Visiems miesto tvarkymo darbams 2013 m. iš daugiau kaip milijardinio sostinės biudžeto meras A. Zuokas ir jam paklusni valdančioji dauguma teskyrė tik apie 35 mln. litų, o tam realiai reikėtų keleriopai daugiau.

 

Sostinės tvarkymui, žmonių gyvenimo kokybei užtikrinti skiriami grašiai, teisinantis lėšų stoka. Nepaisant šito, neblėsta mero A. Zuoko pasiryžimas statyti už 350 mln. litų tikrai nereikalingą vilniečiams Gugenhaimą, tiesti taip pat abejotino reikalingumo 700 milijonus litų kainuosiančią tramvajaus liniją Stotis - Santariškės.

 

Iš kokių stebuklingų kišenių tuos šimtus milijonų litų meras trauks? Gal Gugeinhaimas ir tramvajaus linija šiandienos politikams tolygu Egipto faraonų statytoms piramidėms? Faraonai nesirūpino vergais, bet įsiamžino piramidėmis. Gal panašiu keliu taikosi eiti ir šių dienų Vilniaus valdantieji?

 

Mes visi drauge galime ir turime priversti valdžią tarnauti žmonėms. Viena iš priemonių - viešumas. Todėl kviečiame fotografuoti gėdingiausias sostinės vietas ir nuotraukas siųsti konkursui „10 gėdingiausių Vilniaus vietų" elektroninio pašto adresu centras@tvarka.lt

 

 

Gediminas Rudžionis