Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 05 23
Europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas – apie kitokią Lietuvą kitokioje Europoje
Lietuvai Europos Parlamente atstovaujantys frakcijos Laisvės ir demokratijos Europa nariai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas Klaipėdoje pradėjo diskusijų su visuomene ciklą apie jau gautą ir planuojamą gauti Europos Sąjungos paramą.

 

Europarlamentarai susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, bendrovės „Klaipėdos Smeltė" vadovais bei darbuotojais, Klaipėdos universiteto bendruomene. Kartu su jais apžvelgta, kas Lietuvoje pasikeitė per 9 narystės Europos Sąjungoje (ES) metus, bei diskutuota apie visos bendrijos ir Lietuvos joje ateitį.

 

Kalbos daugiausiai sukosi apie ES fondų skiriamus pinigus ir jų panaudojimą. Šiemet baigiasi 2007-2013 metų struktūrinių fondų parama ir visuomenėje kyla diskusijų apie būsimos 2014-2020 metų finansinės perspektyvos lėšų panaudojimą.

 

"Lietuva yra viena geriausiai šias lėšas panaudojančių valstybių. Tačiau svarbu yra ne tik paramą gauti, bet ir efektyviai ją panaudoti. Neracionalu ir neatsakinga investuoti į pastatus, kurie stovi tušti, krantines, prie kurių nesišvartuoja laivai, tiesti kelius, kuriais važiuoja vienas kitas automobilis, ar šaligatvius, kuriais niekas nevaikšto.

 

Todėl jau dabar reikia diskutuoti ir priimti sprendimus, kad būsimoji parama būtų panaudota kitomis kryptimis: šalies konkurencingumui, darbo našumui didinti, pridedamajai vertei sukurti. Mes galime konkuruoti ne tik su kaimyninėmis valstybėmis, bet ir su kitomis šalimis, tik reikia žinoti, į kurias sritis nukreipti gaunamus pinigus. Reikia kurti darbo vietas, investuoti į aukštąsias technologijas, o ne tik leisti pinigus", - kalbėjo EP frakcijos Laisvės ir demokratijos Europa vicepirmininkas R. Paksas.

 

Jis palankiai įvertino Klaipėdos patirtį panaudojant ES paramos lėšas ir teiravosi, kokios prioritetinės investicijų sritys numatomos ateityje. Uostamiesčio investiciniai užmojai platūs - planuojama sutvarkyti didžiulį gyvenamąjį kvartalą, statyti baseiną, rekonstruoti Baltijos prospektą, vasaros estradą, galvojama apie naują Muzikinio teatro pastatą.

 

R. Paksas ir J. Imbrasas pabrėžė, kad svarbu ne tik idėjos, bet ir atsakomybė, nepriekaištingas projektų realizavimas bei jų įgyvendinimo skaidrumas.

 

Būsimoje finansinėje perspektyvoje Lietuva tikisi gauti 10 proc. didesnę paramą iš bendro Europos biudžeto. Nuo to, kaip ji bus panaudota, nemaža dalimi priklausys Lietuvos ir jos žmonių gerovė.

 

"Išleistas milijonas turi sukurti kitą milijoną. Išnaudokime Europos Sąjungos suteikiamas galimybes. Tai turėtų būti bet kurios Lietuvos valdžios pagrindinis siekis", - pabrėžė europarlamentaras J. Imbrasas.

 

Susitikime su Klaipėdos universiteto bendruomene daugiausia diskutuota apie tai, ką Lietuva laimėjo ir ką prarado per devynerius buvimo ES nare metu.

 

"Sąjunga yra ne tikslas, o priemonė kurti turtingą, atsakingą, išsilavinusią, įtakingą visuomenę. Tačiau ar mes tai pasiekėme? Bijau, kad dar ne, maksimaliai visų neišnaudojome galimybių", - kalbėjo R. Paksas.

 

Tačiau tai, kad visuomenės šiandien jau nebegąsdina diskusija ne tik apie buvimo ES pliusus, bet ir minusus, rodo pilietinę visuomenės brandą. Tokia visuomenė jau gebės apginti savo interesus, "neištirpti" didžiulėje bendrijoje, saugoti savo kalbą, kultūrą, papročius, moralines vertybes, kuriomis turėtų būti paremta kiekvienos atskiros valstybės ir jų sąjungos ateitis, - susitikimuose su klaipėdiečiais dėstė europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas.

 

 

 

Susitikime su klaipėdiečiais Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas diskutavo apie Lietuvos ir Europos viziją.

 

 

"Vakarų ekspresas"

 

2013 m. gegužės 21 d., antradienis