Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 05 21
Europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas: „Už ES lėšas paruoškime ateities žmogų“

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa Lietuvos delegacijos nariai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas pradėjo diskusijų ciklą apie Europos Sąjungos lėšų panaudojimą, artėjant naujai finansinei perspektyvai . Pirmieji susitikimai vyko Klaipėdoje, kur bendrauta su miesto savivaldybės meru, už investicijas atsakingais savivaldybės specialistais, apie verslo sąlygas ir perspektyvas diskutuota bendrovėje „Klaipėdos Smeltė" , Klaipėdos universitete vykusiame susitikime diskutuota apie Europos Sąjungos ateitį ir Lietuvos vietą joje. „Netrukus Europos Parlamentas dar kartą balsuos už 2014-2020 metų ilgalaikį biudžetą, o kartu ir už tai, ką Lietuva gaus šiuo finansiniu laikotarpiu. Turime apsispręsti, kaip panaudosime ES paramos lėšas: ar už jas kursime ateities žmogų ar ir toliau leisime nenaudojamiems keliams tiesti ir pastatams rekonstruoti?" - susitikimuose klausė EP frakcijos Laisvės ir demokratijos vicepirmininkas R. Paksas.

Jis pasidžiaugė, kad iki šiol nedaug kur Europos Sąjungoje pirmaujanti Lietuva pagal struktūrinės paramos fondų lėšų įsisavinimą yra viena iš lyderių, tačiau kvietė ieškoti sprendimų, kad šis lyderiavimas nebūtų vien statistinis, o pirmiausia - efektyvus. „Už gautą paramą turi būti sukuriama pridedamoji vertė, kuri vestų mus į priekį, darytų šalį konkurencingą, kurtų sąlygas laisvai ir perspektyviai rinkai vystytis. Netiesa, kad Europos Sąjunga mums tiktai duoda. Mainų karuselėje mes esame lygiaverčiai partneriai", - pabrėžė R. Paksas. Susitikimuose su klaipėdiečiais europarlamentarai akcentavo, kad kalbant apie Europos paramą labai svarbu yra jos panaudojimo skaidrumas. Tai didina visuomenės pasitikėjimą ir valdžia, ir valstybe, ir visa Europos Sąjunga. Šiandien diskusijos apie tai, kokia ateitis šioje Sąjungoje laukia Lietuvos ir kokius narystė pliusus bei minusus jaučiame besibaigiant pirmajam buvimo ES nare dešimtmečiui, jau nesukelia tokios priešiškos reakcijos, kokią ji būtų sukėlusi keliais metais anksčiau.

„Tai rodo, kad mūsų visuomenė tampa ir pilietiškesnė, ir demokratiškesnė", - pastebėjo R.Paksas. Demokratiją įvardijęs kaip vieną svarbiausių vertybių, politikas apgailestavo, kad jos belieka vis mažiau. Daugelį priimamų sprendimų vis dažniau nulemia išankstiniai susitarimai. „Tą pastebime ir Europos Parlamente. Būdami nedidelės frakcijos Laisvės ir demokratijos Europa nariais, mes balsuodami pirmiausia įvertiname, kokią įtaką priimamas sprendimas gali turėti Lietuvai, ko negalėčiau pasakyti apie didžiąsias frakcijas, kurios yra labiau įtakojamos suinteresuotų jėgų", - kalbėjo J. Imbrasas. Jis pastebėjo, kad Europos Sąjungai judant federacinės sąjungos keliu, vis daugėja ir prieš federalizmą nusiteikusių jėgų. „Norime, kad Europos Sąjunga būtų kitokia - pirmiausia pagrįsta krikščioniškomis vertybėmis, kurių pasigendama. Neišvengiamai turi būti mažinamas jos biurokratinis aparatas, karpomi išpūsti atlyginimai, įtvirtinama demokratija ir atsakomybė, kurių dabar stinga", - apie principines nuostatas susitikimuose Klaipėdoje kalbėjo R.Paksas.