Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Lapkričio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2829301234 
 567891011 
 12131415161718 
 19202122232425 
 262728293012 
Naujienos
 
2013 05 27
R. Paksas: „Jeigu paskelbėme Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metus, dirbkime pasiraitoję rankoves iškilių tautos sūnų garbei“
Pirmadienį Seime įvykusiame valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdyje partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas išsakė pastabas dėl praėjusiais metais Seimo paskelbtų Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metų valstybinės programos įgyvendinimo.

 

Šiais metais sukanka 80 metų, kai lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlanto vandenyną. Praėjusios kadencijos Seimas įpareigojo Vyriausybę parengti ir patvirtinti valstybinę Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metų programą ir 2013 metų valstybės biudžete numatyti lėšų jai įgyvendinti.

 

Parlamentarai nustatė, kad valstybinę Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą programą koordinuoja Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, tačiau, pasak R. Pakso „viskas vyksta vangiai, nežiūrint, jog metai jau įpusėjo". „Matau konkrečių darbų stoką, o tai niekaip negali būti suderinama su dviejų iškilių tautos sūnų atminimo dvasia" - koalicijos partneriams sakė „tvarkiečių" vadovas.

 

R. Paksas neseniai laišku kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl Nidos oro uosto. „Ne tik aviacijos bendruomenė, bet ir Vakarų Lietuvos regiono turizmo plėtotojai laukia Nidos oro uosto atgaivinimo" - sakoma laiške Vyriausybės vadovui.

 

Pasak R. Pakso, Nidos oro uostas jau šiandien galėtų priimti mažąją aviaciją - sportinius, turistinius lėktuvus, skatinti Vakarų Lietuvos regiono turizmo plėtrą Skandinavijos šalių kryptimi ir tai nepareikalautų sudėtingų tiek finansinių, tiek aplinkosauginių sprendimų. Ypatingai jautrus - Kuršių Nerijos kaip unikalaus grožio gamtos kūrinio išsaugojimo aspektas, tačiau šiuo požiūriu, Nidos oro uostas yra visiškai nepavojingas. Todėl jau artimiausiu metu Vyriausybė turėtų suburti atsakingas žinybas ir konstruktyviai išspręsti šį klausimą.

 

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras