Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2013 05 30
R.Paksas: “Lietuvos žmonėms dujų kaina turėtų būti sumažinta, o Lietuvos pasirinkimas dėl Trečiojo energetikos paketo turi būti gerbiamas“
Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas trečiadienį įvykusiame ES ir Rusijos energetikos tarpparlamentinės darbo grupės posėdyje EP Briuselyje, kuriame buvo aptariamas Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimas, kalbėjo apie ES energetikos politiką. Rusija yra svarbus energetikos resursų eksportuotojas į Europos Sąjungą. Iš Rusijos perkami ištekliai sudaro didelę ES importo dalį. Kita vertus, Europos Sąjungos rinka dominuoja Rusijos energijos išteklių eksporte.

 

„Visas Vidurio Rytų Europos regionas, taip pat ir Lietuva ekonominiais ir ypač energetiniais saitais yra susaistyta su Rusijos Federacija. Atsižvelgiant į tai, tikslinga kartu su Rusija išsamiai aptarti tam tikrus ES energetikos politikos aspektus" - sakė europarlamentaras R. Paksas.

 

„Čia, Europos Parlamente mes kalbame apie abipusiai naudingus ES ir Rusijos santykius ir apie energetinį saugumą, tačiau "Gazprom" pastaraisiais metais taiko Lietuvai didžiausias gamtinių dujų kainas visoje Europos Sąjungoje. Taip "Gazprom" iš esmės baudžia ne Lietuvos valdžią, kuriai, anksčiau gal kiek ir pritrūkdavo noro kylančias problemas spręsti ieškant abipusiai naudingo susitarimo, bet visus Lietuvos gyventojus. Neteisinga yra uždarinėti vamzdynus, neteisinga žaisti kainomis. Tai tikrai nedidina saugumo ir tarpusavio pasitikėjimo. Rusija turi keisti tokią politiką."- savo kalboje pabrėžė R.Paksas.