Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 01
Europarlamentaro R. Pakso iniciatyva spręsti išorinės ES sienos su Baltarusija klausimą sulaukė ir pačios Baltarusijos dėmesio
Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vladimir Dražin padėkojo Europos Parlamento nariui, Prezidentui Rolandui Paksui už pastangas pradėti diskusijas EP dėl išorinės Europos Sąjungos sienos su Baltarusija.

 

„Europarlamentarai iš Lietuvos kaip niekas kitas, puikiai supranta visus ypatumus bei sunkumus, iškylančius tiek transportui, tiek abiejų šalių piliečiams kertant Lietuvos - Baltarusijos sieną. Neabejotina, jog be europinių institucijų dėmesio šioms problemoms greitai tikėtis kardinalių pokyčių pasienyje sunku", - sakoma Baltarusijos ambasadoriaus laiške R. Paksui.

 

„Tikiuosi, jog Jūsų iniciatyvą, kad šis klausimas pajudėtų iš mirties taško Briuselyje palaikys ir kitų politinių grupių parlamentarai Europos Parlamente ," - išreiškė viltį ponas V. Dražin.

 

EP nariai R. Paksas ir J. Imbrasas frakcijos"Laisvės ir demokratijos Europa" vardu praėjusią savaitę pradėjo diskusijas Europos Parlamentedėl išorinės ES sienos su Baltarusija bei atitinkamus klausimus pateikė Europos Komisijai.

 

„Baltarusijos dalyvavimas ES Rytų partnerystėje yra teigiamas ženklas, liudijantis apie šios šalies norą nenusigręžti nuo Europos. Labai svarbu, kad Baltarusija ir ateityje dalyvautų ES iniciatyvose bei dėtų pastangas plėtoti dvišalį bendradarbiavimą. Lietuvos siena su Baltarusija - dviejų didelių ekonominių erdvių - Europos Sąjungos ir Muitų sąjungos - susisiekimo vieta. Ekonominių interesų Baltarusijoje turi ne viena ES valstybė.Per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktus yra vykdomi pagrindiniai tranzito srautai bei prekių mainai su Rytų kaimynėmis ir kitomis NVS valstybėmis", -sakė frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R. Paksas.

 

Politikų vertinimu, šiandien dėl Lietuvos-Baltarusijos pasienyjenusidriekusių kilometrinių automobilių eilių tranzitas gerokai sulėtėja.Prastas sienos pralaidumas tampa prekybos augimą stabdančia kliūtimi.

 

„Nepateisinamas apsunkintas judėjimas per sieną ir gyventojams. Baltarusijos piliečiui Šengeno viza kainuoja 60 eurų, tuo tarpu Ukrainos arba Rusijos piliečiams - perpus pigiau. Tokia Baltarusijos piliečių diskriminacija lyginant su kitomis Rytų kaimyninėmis šalimis yra nepateisinama ir netoleruotina", - įsitikinęs Europos Parlamento narys J. Imbrasas.