Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 05 31
Europaralmentaras J. Imbrasas Briuselyje susitiko su Baltijos regiono žuvies perdirbėjais

Europos Parlamento frakcijos „laisvės ir demokratijos Europa" Lietuvos delegacijos narys Juozas Imbrasas dalyvavo Lietuvos žuvies perdirbėjų ir augintojų organizuotame susitikime, kuriame aptarta bendra Baltijos valstybių - Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos - tvari uždarų recirkuliacinių sistemų žuvininkystės sektoriaus plėtra ir jos vizija Europos kontekste. Susitikime dalyvavo Europos jūrinių reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato atstovai, minėtųjų valstybių Europos Parlamento nariai bei Žemės ūkio ministerijų atstovai.

Diskutuojant apie akvakultūros perspektyvas europarlamentaras Juozas Imbrasas pabrėžė, kad akvakultūros produktų gamybą Europos Sąjungoje būtina intensyvinti ir skirti didesnę paramą „žaliųjų" technologijų įdiegimui. „Viena būtinų priemonių siekiant sukurti ekonomiškai gyvybingą sektorių su moderniomis, aplinką tausojančiomis ir efektyviai energiją naudojančiomis technologijomis bei metodais, yra Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas, kurį ketinama įsteigti 2014-2020 metų laikotarpiui.ES finansinė parama turi būti skiriama tiems projektams, kurie skatintų inovacijų diegimą, didintų produktų vertę, diversifikuotų bei mokytų specialistus.", - sakė J. Imbrasas.

Mažėjantys žuvų ištekliai pasaulio vandenyse verčia valstybes ieškoti priemonių šiems ištekliams išsaugoti, juos racionaliai naudoti ir gausinti. Gamtinių išteklių panaudojimo galimybės jau beveik išsemtos, o žuvies vartojimo poreikiai vis didėja. Tokiame kontekste vis didesnę reikšmę įgyja akvakultūra - viena sparčiausiai augančių agropramonės šakų pasaulyje. 2007-2013 metų finansiniu laikotarpiu Lietuvos žuvininkystės sektoriui buvo skirta tik 1,3% Europos žuvininkystės fondo biudžeto. Toje situacijoje Lietuvos žuvininkystės sektoriaus įmonės negali lygiaverčiai konkuruoti su kitų ES valstybių narių modernizuotomis įmonėmis. J. Imbrasas įsitikinęs, jog Lietuvai, o kartu ir visam Baltijos regionui žuvininkystės srityje būtina intensyvesnė ir didesnė finansinė parama. Susitikime Briuselyje dalyvavę Žuvies perdirbimo įmonių atstovai ir politikai pasirašė bendrą memorandumą.