Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 05
Lietuvos žmonės pritaria R.Pakso siūlymui neparduoti žemės užsieniečiams

Beveik 70 proc. Lietuvos gyventojų pritaria europarlamentaro Rolando Pakso siūlymui kol kas neparduoti žemės užsieniečiams. Tą rodo gegužės mėnesį atlikta visuomenės nuomonės apklausa. „Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonių valią atspindi ir politikų veiksmai - Seimo priimtu nutarimu siūloma ieškoti galimybių siekti sutarties su Europos Sąjunga pakeitimo arba imtis kitų alternatyvių priemonių, kad būtų pratęstas žemės pardavimo užsieniečiams pereinamasis laikotarpis", - sakė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R. Paksas . Anot jo, žemės pardavimas užsieniečiams - labai jautrus klausimas daugeliui Lietuvos žmonių, kurių gyvenimas vienaip ar kitaip susijęs su žemės dirbimu. Jie jaučia nuoskaudą dėl kol kas nevykdomo Europos Sąjungos įsipareigojimo suvienodinti tiesiogines išmokas visų Bendrijos šalių žemdirbiams.

Tokia Europos Sąjungos pozicija verčia imtis atsakomųjų veiksmų ir draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimas neabejotinai yra vienas jų. „Gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad žemės pardavimo užsieniečiams šalininkų Lietuvoje yra mažuma. Būtent tokią Lietuvos poziciją būtina palaikyti ir ginti derantis su ES institucijomis. Būtent tokią poziciją mudu su EP frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" kolega Juozu Imbrasu ne kartą esame išsakę tiek frakcijoje, tiek komitetuose, kuriuose dirbame, tiek kitose diskusijose", - pabrėžė R.Paksas. Kaip rodo visuomenės nuomonės apklausa, jo siūlymui kol kas neparduoti žemės užsieniečiams pritaria įvairaus mažiaus, išsilavinimo ir socialinio sluoksnio atstovai. Didžiausią pritariančiųjų dalį sudaro aukštąjį (68 proc.) ir vidurinį, aukštesnįjį ir spec. vidurinį (beveik 72 proc.) turintys respondentai.

Didžiausios greito žemės pardavimo užsieniečiams gretos yra tarp darbininkų (76 proc.), tarnautojų, specialistų, moksleivių bei studentų (visų grupių - daugiau kaip po 71 proc.). Esminės įtakos žmonių nuostatai ir žmonių pajamos - prieš žemės pardavimą beveik vienodai nusiteikę tiek didesnes, tiek mažesnes pajamas gaunantys gyventojai. Dėsninga, kad daugiausia - beveik 76 proc. - nepritariančiųjų žemės pardavimui užsieniečiams gyvena kaime. Tačiau ne ką mažiau - beveik 71 proc. - taip manančiųjų yra Kauno, Klaipėdos, Šiaulių gyventojai. Prieš žemės pardavimą pasisako 66 proc. kitų miestų ir daigiau kaip 64 proc. Vilniaus gyventojų. „Manau, kad žmonių valai yra svarbiausias argumentas tiek priimant sprendimus, tiek derantis, kad atitinkami sprendimai būtų priimti. Ši apklausa - akivaizdžiausias įrodymas, kad leidimas nuo kitų metų pavasario parduoti žemę užsieniečiams Lietuvai nepriimtinas", - teigė europarlamentaras R.Paksas.