Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 18
Europarlamentarai R. Paksas ir J.Imbrasas lankysis Alytuje
Europos Parlamento nariai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas antradienį, birželio 18 dieną lankysis Alytuje.

 

16 valandą europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas atvyks į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, domėsis atliekų tvarkymo problemomis, įgyvendinant ES keliamus reikalavimus šioje srityje, apžiūrės naujai sumontuotą atliekų rūšiavimo liniją, kompostavimo aikšteles.

 

17 val. parlamentarai susitiks su miesto meru J. Krasnicku bei savivaldybės specialistais. Šio susitikimo metu bus aptartos ESinvesticijų panaudojimo regionuose problemos ir aktualijos.

 

Pagrindinė diskusijos tema - besibaigiančio 2007-2013 metų finansinio laikotarpio pamokos bei ateinančių 2014-2020 metų laikotarpio perspektyvos.

 

ES paramos fondų skiriami pinigai ir jų panaudojimas kelia daug diskusijų. Šiemet baigiasi penkerių metų finansinis laikotarpis, per kurį Lietuva itin aktyviai įsisavino Europos Sąjungos paramos lėšas. Tačiau toli gražu ne visuomet paramos panaudojimas davė tokią naudą, kokios tikėjosi visuomenė. Todėl artėjant naujai 2014-2020 metų finansinei perspektyvai, būtina labai atsakingai įvertinti įgytą patirtį ir paramą, kurią gausime ateityje, panaudoti ateities žmogui ir valstybei kurti.

 

"Lietuva yra viena geriausiai šias lėšas įsisavinančių valstybių. Tačiau svarbu yra ne tik paramą gauti, bet ir efektyviai ją panaudoti. Neracionalu ir neatsakinga investuoti į pastatus, kurie stovi tušti, krantines, prie kurių nesišvartuoja laivai, tiesti kelius, kuriais pravažiuoja vienas kitas automobilis ar šaligatvius, kuriais niekas nevaikšto.

 

Todėl jau dabar reikia diskutuoti ir priimti sprendimus, kad būsimoji parama būtų panaudota kitomis kryptimis: šalies konkurencingumui, darbo našumui didinti, pridedamajai vertei sukurti. Mes galime konkuruoti ne tik su kaimyninėmis valstybėmis, bet ir su kitomis šalimis, tik reikia žinoti, į kurias sritis nukreipti gaunamus pinigus. Reikia kurti darbo vietas, investuoti į aukštąsias technologijas, o ne tik leisti pinigus", - sako Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R. Paksas.

 

Būsimoje finansinėje perspektyvoje Lietuva tikisi gauti 10 proc. didesnę paramą iš bendro Europos biudžeto. Nuo to, kaip jis bus panaudota nemaža dalimi priklausys Lietuvos ir jos žmonių gerovė. „Išleistas milijonas turi sukurti kitą milijoną. Išnaudokime Europos Sąjungos suteikiamas galimybes. Tai turėtų būti bet kurios Lietuvos valdžios pagrindinis siekis", - pastebėjo europarlamentaras J. Imbrasas.