Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 14
R.Paksas paragino Ukrainos Prezidentą išleisti Juliją Tymošenko į laisvę
Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas laišku kreipėsi į Ukrainos Respublikos Prezidentą Viktorą Janukovičių dėl Julijos Tymošenko atleidimo nuo tolesnio bausmės atlikimo bei paleidimo į laisvę.

 

„Kreiptis į Prezidentą Viktorą Janukovičių paskatino pastaruoju metu mane pasiekiančios nerimastingos žinios apie buvusią Ukrainos Ministrę Pirmininkę Juliją Tymošenko. Negaliu abejingai stebėti, kaip kenčia Julija Tymošenko įkalinimo įstaigos ligoninėje dėl pablogėjusios sveikatos" - rašoma R. Pakso laiške Ukrainos Prezidentui.

 

„Žmogiškumas neturi sienų. Bet kokia politinė veikla neturi prasmės, jeigu nepaisoma moralės dėsnių, paminamas žmogiškumas ir gailestingumas.

 

Kreipiuosi į Jus, Gerbiamas Prezidente, kaip tikrą lietuvių tautos bičiulį.

 

Lietuvą ir Ukrainą sieja bendra LDK laikų istorinė atmintis. Laikai, kai Ukrainos žemės priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei, Ukrainos metraščiuose ir istorijos apžvalgose visuomet prisimenami kaip kultūrinės ir politinės laisvės tarpsnis prieš vėliau buvusius ilgus imperinės vergovės šimtmečius.

 

Bendri lietuvių ir rusinų namai - LDK - dabar užimą garbingą vietą istorijos vadovėliuose. Panaši istorija sieja ir tautinį lietuvių ir ukrainiečių atbudimą, kai tautos kūrė aukštąją kultūrą ir savo valstybingumą.

 

Šiandien tikiu Ukrainos, kaip didžiausios Europos valstybės ateitimi ir klestėjimu, jos pasirinkto kelio į Europos tautų bendriją teisingumu.

 

Prezidente, kreipiuosi į Jus, nes nuo Jūsų geros valios priklauso Julijos Tymošenko likimas.

 

Turiu viltį, jog mano prašymas padės Jums priimti geriausią sprendimą.

 

Žodis „diakuiu" ukrainietiškai skamba panašiai kaip lietuviškas „dėkui", tad tikiu, jog galėsiu Jums jį ištarti iš visos širdies" - sakoma Europos Parlamento nario R.Pakso laiške.

 

Neseniai, Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą, jog Julijos Tymošenko atžvilgiu buvo pažeistas Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių gynimo konvencijos 18-asis straipsnis.

 

„ Jos kalinimas buvo šališkas ir neteisėtas visą jo laikotarpį", - paskelbė Strasbūre įsikūrusio teismo teisėjai.

 

Partija Tvarka ir teisingumas informacijos centras