Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 19
ES lėšos regionuose: ir naudinga, ir karti patirtis

Iš Europos Sąjungos fondų skiriama parama turi būti naudojama bedarbystei ir emigracijai mažinti bei naujoms darbo vietoms kurti. Tai susitikime su Alytaus miesto savivaldybės vadovais bei specialistais pabrėžė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas. Kartu su frakcijos kolega europarlamentaru Juozu Imbrasu lankydamasis Dzūkijos sostinėje jis domėjosi savivaldybės patirtimi įsisavinant Europos Sąjungos fondų lėšas mieste įgyvendinamiems projektams, aptarė problemas, kurios iškyla, norint efektyviau ir tikslingiau panaudoti gaunamą paramą. „Laukiant naujos finansinės 2014-2020 metų finansinės perspektyvos labai svarbu išanalizuoti įgytą patirtį ir nebekartoti ankstesnių klaidų, kad po dar penkerių metų nereikėtų apgailestauti, kad išleista daugybė milijonų erdvėms ir pastatams gražinti, bet žmonės vis tiek išvažiuoja ieškoti geresnio gyvenimo svetur", - sakė europarlamentaras R. Paksas.

Alytus turi ir naudingos, ir karčios patirties, įgyvendinant ES lėšomis finansuojamus projektus. Miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas pripažino, kad už gautus paramos pinigus mieste įrengta ir tokių objektų, kurie tapo tik papildoma našta savivaldybei - nenaudojama prieplauka, beveik neveikiančios slidinėjimo trasos. „Ir be itin plačios kelių eismo juostų gatvės Alytus galėjo išsiversti - už tuos pinigus tikslingiau būtų buvę sutvarkyti gyvenamųjų rajonų gatves ar įvažiavimus", - atsakydamas į R. Pakso klausimą, ką darytų kitaip, teigė prieš metus Alytaus miesto savivaldybei vadovauti pradėjęs J. Krasnickas. Europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas pastebėjo, kad panaši situacija yra daugelyje Lietuvos regionų, kuriuose jie lankosi tęsdami susitikimų ir diskusijų su visuomene ciklą apie jau gautą ir planuojamą gauti Europos Sąjungos paramą, jos panaudojimo efektyvumą ir perspektyvas būsimuoju finansiniu laikotarpiu. „Europos Parlamento Regioninės plėtros komitete, kuriame dirbu, vykstančiose diskusijose nuolat akcentuojama, kad ES skiriamos paramos gavimo procedūros turi būti maksimaliai skaidrios ir paprastos, tačiau Lietuvoje šios procedūros iki šiol buvo sudėtingos. Ši problema turi ir gali būti išspręsta ne europiniu, o nacionaliniu lygiu. Paramos skyrimo kriterijai turi būti labai suprantami, aiškūs ir orientuoti į pridedamosios vertės kūrimą", - sakė J. Imbrasas. Alytuje viešėję europarlamentarai domėjosi ir situacija atliekų tvarkymo srityje. Apie tai diskutuota Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre.

Jo direktorius Algirdas Reipas pasidžiaugė, kad europarlamentarams rūpi ši sritis, kurios problemų sprendimas didžia dalimi priklauso nuo Europos Sąjungos institucijų priimamų teisės aktų. „Dažnai kalbama, kad Lietuva kažką gerai arba kažką blogai daro atliekų tvarkymo srityje, bet tame yra ir truputis tiesios, ir truputis netiesos", - teigė A. Reipas. Diskusijoje apie atliekų tvarkymo problemas europarlamentarai R. Paksas ir J. Imbrasas pabrėžė, jog būtina labai atsakingai įvertinti situaciją, kad nebūtų pristatyta nereikalingų gamyklų ir pajėgumų. Susitikime taip pat aptarta, kokių priemonių turėtų būti imtasi, siekiant paskatinti gyventojus labiau rūšiuoti atliekas. Prieš išvykdami europarlamentarai apžiūrėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre veikiančią individualių atliekų rūšiavimo sistemų parodą.