Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 21
R. Paksas: Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai turėtų tapti UNESCO paveldu
Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai yra unikalus reiškinys, kuris yra vertas būti UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąraše, mano penktadienį Plungėje apsilankęs Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas.

 

"Šie metai yra išskirtiniai - minime žemaičių krikšto ir Žemaitijos vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejų. Šiame kontekste Žemaičių Kalvarijos atlaidai, kurių ištakos siekia XVII amžių, yra tikrai unikalus ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos kultūros paveldo turtas, kuriuo galime ne tik didžiuotis, bet ir privalome puoselėti bei saugoti. Atlaidų įtraukimas į UNESCO paveldo sąrašą būtų tinkamas šio išskirtinio reiškinio įvertinimas", - sakė R.Paksas.

 

Telšiuose gimęs ir užaugęs politikas tvirtino, kad Didieji atlaidai, kaip ir Kryžių kalnas ar Jono Basanavičiaus kapas jo paauglystės metais buvo vienas iš simbolių, kuris padėdavo Lietuvos žmonėms neprarasti vilties ir tikėjimo nepriklausomos valstybės idėja.

 

"Kaip ir šiandien UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąraše jau esančios Dainų šventės, sutartinės bei kryždirbystė, Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai yra neatsiejama ir svarbi Lietuvos kultūros tapatybės dalis, turinti gilias tradicijas ir glaudžiai susijusi su istorija. Jų, nors ir labai stengėsi, nesunaikino nei carinė Rusija, nei sovietų imperija. Mūsų pareiga - išsaugoti šią tikėjimo tradiciją ateities kartoms ", - teigė R.Paksas.

 

Jis taip pat pažymėjo, kad Žemaičių Kalvarijų iniciatorius buvo žinomas Lietuvos-Lenkijos Respublikos didikas Jurgis Tiškevičius ir, kad taibuvo pirmosios kalvarijos Lietuvoje.

 

"Svarbu suprasti, kad tai nėra vien religinis paveldas - tai svarbi visos Lietuvos istorijos dalis", - sakė Europos Parlamento narys.

 

Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai vyksta kasmet liepos mėnesio pradžioje, į juos susirenka dešimtys tūkstančių maldininkų, o Šventas Mišias aukoja visi Lietuvos vyskupai.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras