Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 06 26
R. Paksas: būtų simboliška, jog būtent Vilniuje būtų pasirašoma ES ir Ukrainos asociacijos sutartis
Europos Parlamento narys Prezidentas R. Paksas, Seime atidarydamas tautinių mažumų bendrijų tarptautinę konferenciją „Jaunimo dalyvavimas Lietuvos ir Baltarusijos tautinių mažumų veikloje" pažymėjo, jog šiandien tautinių mažumų teisių apsauga yra vienas pagrindinių reikalavimų, kuriuos Europos sąjunga kelia visoms į bendriją stojančioms šalims.

 

„Lietuvoje ilgus šimtmečius santarvėje gyveno įvairios tautos, o Vilnius - mūsų valstybės sostinė yra perlas Europos miestų karūnoje, kurioje kūrė bei dirbo ir kitų tautų šviesuoliai. Šiandien pagrįstai galime didžiuotis, jog mūsų šalis pilnai išpildo visus ES reikalavimus bei atitinka kriterijus, pagal kuriuos vertinama tautinių mažumų padėtis šalyje" - sakė R. Paksas.

 

„Vos keletas dienų liko iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžios. Ar ne simboliška, jog čia, Lietuvoje ant LDK istorinės tradicijos pamato, būtų statomi nauji tautų bendravimo ir bendradarbiavimo rūmai.? Būtent, ES ir Ukrainos asociacijos sutartis būtų pasirašyta Vilniuje," - sakė Europos Parlamento narys R.Paksas.

 

„Taip pat tikiuosi, jog Ukrainos Prezidentas sugebės atsižvelgti į priimtus Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus dėl buvusios Ministrės Pirmininkės Julijos Tymošenko," - kalbėjo partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

 

Forume taip pat buvo diskutuojama dėl apsunkinto gyventojų judėjimo kertant Lietuvos - Baltarusijos sieną. Baltarusijos gyventojui Šengeno viza šiandien kainuoja 60 eurų. Tokia diskriminacija, lyginant su kitomis Rytų kaimyninėmis šalimis, yra nepateisinama ir netoleruotina. Lietuvos europarlamentarai Rolandas Paksas ir Juozas Imbrasas šiuo klausimu inicijavę diskusiją Europos Parlamente.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras