Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 07 02
R. Paksas. Europai reikia vienijančios politikos
Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad trys milijonai mano valstybės piliečių per pusmetį galės parodyti savo šalį, kultūrą ir tradicijas. Tikiu, kad Lietuvos politikai, ministrai, diplomatai sugebės rasti žodžius ir sprendimus, bendram darbui sujungsiančius Europos valstybių vadovus ir tų valstybių piliečius.

 

Pirmininkavimas ES Tarybai - ne tik garbė, bet ir didžiulė atsakomybė. Ypač šiandien, kai Europos Sąjunga kaip suverenių valstybių sąjunga išgyvena ne pačius geriausius laikus. Ekonomikoje ir politikoje būtini nauji ir ryžtingi sprendimai, lanksti, susitarimus pasiekianti diplomatija.

 

Aš nežinau, ar ne per ilgai mes tik kalbame apie bendrus Europos interesus. Tačiau esu tikras, kad kiekviena bendrijos narė pernelyg ilgai žiūrėjo tik savo interesų energetikoje, prekyboje ir politikoje. Pernelyg ilgai ir kruopščiai stengiamasi unifikuoti daugelį dalykų, nuošalyje paliekant esminius ir svarbiausius: politines ir pilietines valstybių teises, kultūrą bei istoriją.

 

Europos valstybes vienija būtent šie dalykai. Tikiuosi, kad Lietuvos pirmininkavimas bus tas karaliaus Mindaugo žygdarbio vertas Europą vienijantis procesas. XIII amžiuje valstybės buvo vienijamos ugnimi ir kalaviju, tačiau tam procesui reikėjo ir didelio derybų meno, išminties ir susitarimų.

 

Turėsime susitarti ir mes, jeigu suprantame, kad šiandien procesai bendrijos viduje vis labiau ima panašėti į „perestroikinius" 1986 metų procesus buvusioje Sovietų Sąjungoje. Tačiau skirtingai nuo to meto, šiandien jie nežada nieko gero, todėl susitarimai dėl Europos valstybėms svarbių dalykų nebegali būti vilkinami. Ir tie susitarimai privalo būti maksimaliai vienodai teisingi visiems bei besąlygiškai vykdomi.

 

Teigiamai vertinu, kad bendrijos šalims pagaliau pavyko pasiekti susitarimą dėl 2014-2020 metų finansinio laikotarpio. Tai žingsnis į priekį ir tikiuosi, kad vykdant tą susitarimą, nebus žengta dviejų žingsnių atgal ar į šoną. Viliuosi, kad tokios praktikos patirties iš praėjusio finansinio laikotarpio bus atsisakyta.

 

Europai reikia vienijančios politikos. Politikos, kuri orientuota į valstybių lygiateisiškumą ir suverenumą. Politikos, orientuotos ne į geografinį judrumą, taip skatinant masinę emigraciją iš Europos pietų į jos šiaurę ar Europos rytų į jos vakarus, bet socialiai orientuotos politikos, kuriančios socialinę gerovę, naikinančios nedarbą, užtikrinančios valstybių piliečių ekonominę ateitį.

 

Negalime spręsti antraeilių problemų, neišsprendę svarbiausių. O svarbiausios šiandien yra kiekvieno bendrijos valstybės gyventojo gyvenimo kokybė ir garantijos dėl jo užimtumo. Ne unifikuota mokesčių politika Europoje kuria valstybėse naujas darbo vietas: jas turi kurti mokesčių lankstumas ir prekių mainai, o ne išimtinės sąlygos gaminti ir eksportuoti tas prekes.

 

Senovės romėnai yra pasakę, kad žmonėms reikia duonos ir žaidimų. Būtent tos garantijos ir būtų duona. Bet nepaverskime Europos Sąjungos politinių žaidimų aikštele, kurios žaidėjus nusivylę žiūrovai ne tik nušvilps, bet ir apmėtys kuo pakliuvo.

 

Šį pusmetį Lietuvoje bus daugiau Europos Sąjungos. O Briuselyje ir Strasbūre bus daugiau Lietuvos. Greta jos aš čia norėčiau matyti ir kitas 27 Europos Sąjungos šalis.

 

Tikiu, kad laisvas ir nepriklausomas.

 

Tikiu, kad suverenių šalių bendrijoje.

 

Iš www.delfi.lt