Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 07 09
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko, Prezidento Rolando Pakso "Vasaros laiškas"

Rolandas Paksas: Mūsų rūpestis - Lietuva!

Mielieji,

 

Vertybių sandūros epochoje mums neretai tenka patiems sau atsakyti į klausimą, kokia nūnai yra žodžio politika reikšmė, kodėl stiprėja žmonių nusivylimas, auga nepasitikėjimas politikais?

 

Šiandien daugelis sąvokų yra supainiotos arba sąmoningai painiojamos, siekiant dominuoti, priversti paklusti, kitiems primesti savo valią. Politika, iš esmės reiškianti valstybės valdymo, sprendimų ir galimybių meną, daugeliui tampa atgrąsi ir pasibaisėtina. Kodėl?

 

Ko gero, viena svarbiausių priežasčių - kalbėjimo, girdėjimo ir supratimo stoka tarp politikų ir likusios visuomenės dalies.

 

Lietuva džiūgauja pradėdama pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Tačiau netrukus iškilmingą retoriką turės pakeisti konkretūs darbai, kurių rezultatus turėtų pajusti kiekvienas - jauna šeima, vieniša pensininkė, studijas bebaigiantis jaunuolis. Tik tuomet galėsime sakyti, kad pirmininkavimui skirti 214 milijonų litų nebuvo išleisti veltui.

 

Beje, siekiant to rezultato reikėtų įsiklausyti į Europos politikų teiginius, apie tai, kad ligšiolinė unikali lietuvių patirtis „negali būti naudojama kaip modelis įveikti finansų krizę. Tiesa ta, kad didelė gyventojų dalis buvo nuskurdinta. Tokia padėtis, kai minimalus darbo užmokestis siekia 300 eurų, kai kainų lygis nesiskiria nuo vidutinių Europos standartų, o 10-20 procentų šalies gyventojų emigruoja, nes jie neturi namie galimybių, negali būti pavyzdžiu Europos politikai".

 

Bet ir iš Europos komisarų bei kitų bendrijos institucijų nesitikėkime gerovės receptų. Lietuvos bėdos pirmiausia turi rūpėti mums ir mūsų išrinktiems politikams.

 

Akivaizdu, kad šiandien privalome imtis naujos atsakomybės. Turime būti realistai ir nebijoti pasakyti kitokią nuomonę net tada, kai aplink skamba gausus ir garsus daugumos choras.

 

Esu įsitikinęs, kad mūsų valstybė neturėtų siekti atsisakyti nacionalinės valiutos ir skubėti įsivesti eurą. Jei negali kontroliuoti valiutos - nevaldai savo biudžeto. Ne kartą esu sakęs, jog referendumas galėtų būti tas kelias, kurį šiuo atveju turėtume išbandyti. Ir tai nėra joks euroskepticizmas ar radikalizmas, o tik noras demokratiniais procesais valdyti savo šalį, turėti vyriausybę, kuri rūpintųsi paprastų žmonių gerove, pasitikėtų tautos išmintimi. Tiesioginė demokratija yra vienas pamatinių mūsų programinių principų, kuriuo turime vadovautis priimdami svarbiausius sprendimus.

 

Politika ir laisvė. Ar mums rūpi kiekvieno žmogaus ir tautos laisva valia? Kur link einame mes - lietuviai, Lietuva? Ar pajėgsime būti saviti ir laisvi savo kelio ieškančioje Europoje?

 

Krikščioniškosios vertybės, socialiai teisinga ekonomika ir demokratija - šiais kriterijai turi būti paremta laisvos Lietuvos ateitis.

 

Mūsų partija jau daugiau kaip pusmetį dirba valdančiojoje koalicijoje, dalyvauja priimant sprendimus politinėje taryboje. Parlamentinė frakcija nuosekliai įgyvendina rinkimų programą įstatymų leidybos ir parlamentinės kontrolės srityse, Seimo vadovybėje dirba Kęstas Komskis, Ekonomikos komitetui atsakingai vadovauja Remigijus Žemaitaitis. Jolita Vaickienė - Audito komiteto pirmininkė.

 

Mūsų parlamentarai pavasario sesijos pabaigoje įregistravo progresinių mokesčių įstatymų paketą, kurį buvo parengęs šviesios atminties bendražygis Julius Veselka. Mokesčių sistemos pertvarka yra vienas svarbiausių valstybės raidos, jos finansinio patikimumo bei ekonominio augimo veiksnių. Kaip vienas svarbiausių mokesčių reformos principų turi būti progresinių mokesčių sistema. Šia prasme partija Tvarka ir teisingumas bene nuosekliausiai laikosi rinkėjams duotų pažadų.

 

Visuomenė palankiai vertina partijos deleguotų Vyriausybės narių darbą. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis išjudino daugiabučių namų renovacijos programą, inicijavo Teritorijų planavimo įstatymo naują redakciją, sugriežtino baudas brakonieriams ir šiukšlintojams. Vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas sprendžia įsisenėjusias vidaus reikalų sistemos bėdas, kovoja, kad realiai būtų padidintos statutinių pareigūnų algos. Finansų ministerijos viceministras Vytautas Galvonas - pagrindinis muitinės reikalų ir mokesčių peržiūros kuratorius, ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas siekia verslo, ypač smulkaus ir vidutinio, sąlygų pagerinimo.

 

Šiuo metu partijos Tvarka ir teisingumas atstovai valdančiosios daugumos sudėtyje dirba trisdešimt dviejose šalies savivaldybių tarybose. Plungės, Raseinių ir Pagėgių rajonų savivaldybėms vadovauja partijos deleguoti merai. Iš viso praėjusiuose rinkimuose į savivaldą Lietuvoje buvo išrinkti 155 mūsų partijos nariai.

 

Europos Parlamente kartu su Juozu Imbrasu dirbame frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" sudėtyje. Čia nuolat keliame ir Lietuvai svarbius klausimus. Vienas tokių - abipusiai naudingi ES ir Rusijos santykiai bei energetinis saugumas."Gazprom" pastaraisiais metais taikydamas Lietuvai didžiausias gamtinių dujų kainas visoje Europos Sąjungoje „spaudžia" ne Lietuvos valdžią, bet visus šalies gyventojus. Nuo 2010 metų dėl padidintų dujų kainų Lietuva prarado apie vieną milijardą litų. Esu įsitikinęs, jog neteisinga yra uždarinėti vamzdynus, neteisinga žaisti kainomis. Tai tikrai nedidina saugumo ir tarpusavio pasitikėjimo. Rusija turi keisti tokią politiką. Šią savo poziciją išdėsčiau Briuselyje vykusiame ES ir Rusijos energetikos tarpparlamentinės darbo grupės posėdyje, kuriame buvo aptariamas Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimas.

 

Kita tema - mūsų santykiai su kaimynine Baltarusija. Europos Parlamente frakcijos vardu pradėjome diskusijas dėl išorinės ES sienos su Baltarusija.

 

Bet kokia politinė veikla neturi prasmės, jeigu nepaisoma moralės dėsnių, paminamas žmogiškumas ir gailestingumas. Birželio pabaigoje laišku kreipiausi į Ukrainos Respublikos Prezidentą Viktorą Janukovičių dėl Julijos Tymošenko atleidimo nuo tolesnio bausmės atlikimo bei paleidimo į laisvę. Tai padaryti paskatino pasiekiančios nerimastingos žinios apie buvusios Ukrainos ministrės pirmininkės sveikatą.

 

Tarp plenarinių sesijų Briuselyje ir Starsbūre susitikinėju su žmonėmis Lietuvoje, lankausi mūsų šalies regionuose.

 

Viešėdamas Marijampolėje dalyvavau tradicinėje miesto šventėje „Žydintis tiltas", su savivaldybės meru Vidmantu Braziu aptarėme galimybę vieną iš miesto tiltų pavadinti lakūno-bandytojo, vienintelio lietuvio-kosmonauto Rimanto Antano Stankevičiaus vardu.

 

Kitas su aviacija susijęs rūpestis - Nidos oro uostas. Neringa jau šiandien galėtų priimti mažąją aviaciją - sportinius, turistinius lėktuvus, skatinti Vakarų Lietuvos regiono turizmo plėtrą Skandinavijos šalių kryptimi ir tai nepareikalautų sudėtingų tiek finansinių, tiek aplinkosauginių sprendimų. Atrodo, kad reikalai pajudėjo teigiama linkme.

 

Neseniai Plungėje su partijos bendraminčiais susirinkę svarstėme regioninės plėtros problemas, diskutavome savivaldos politikos klausimais. Turime savivaldai suteikti daugiau ekonominio savarankiškumo, paskatinti bendruomenes aktyviau dalyvauti nustatant regionų plėtros prioritetus.

 

Labai svarbus yra saugoti ir rodyti deramą pagrabą mūsų valstybės istoriniams ir patriotiniams simboliams.

 

Šiemet minimas žemaičių krikšto ir Žemaitijos vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejus. Žemaičių Kalvarijos atlaidai, kurių ištakos siekia XVII amžių, yra tikrai unikalus ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos kultūros paveldo turtas, kuris yra vertas būti UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąraše.

 

Būtina pasirūpinti ir Lietuvos zoologijos sodu, įkurtu dar 1938 metais. Dabartinė jo būklė - apgailėtina. Jeigu valstybė skirs šiam išskirtiniam objektui deramą dėmesį, atsiras ir europinė finansinė parama. Kiek leis mūsų galimybės, kartu su Aplinkos ministru stengsimės, kad Zoologijos sodas atsinaujintų ir būtų sugrąžintas į Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) pilnateisius narius.

 

Didesnio dėmesio reikalauja ir probelmos Vilniaus mieste, kurio meras nelinkęs įsiklausyti į opozicinių partijų siūlymus. Akis bando nesutvarkyta nepriklausomybės aikštė, nedovanotinai ilgai užsitęsusi Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija.

 

Dar viena dėmesio reikalaujanti tema - šeimos politika ir požiūris į tradicinę šeimą. Pastaruoju metu visuomenę bandoma įtraukti į tariamai modernaus požiūrio į šeimą paieškas. Marginalinių mažumų eitynių sumanytojai ir organizatoriai provokuoja visuomenę, prisidengdamos iškraipytos europinės praktikos pavyzdžiais, o iš tiesų bando mūsų kantrybę, siekdami viešai eksponuoti savo seksualinę orientaciją ir demonstraciją paversti provokuojančiu reginiu. Tai neturi nieko bendro nei su žmogaus teisėmis, nei su elementariu padorumu.

 

Mielieji, mūsų laukia trumpas vasaros atokvėpis. Tikiuosi susitikti su Jumis Lietuvos aeroklubo organizuojamose aviacijos šventėse, skirtose Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms, kuriose su bičiuliais ketinu dalyvauti ir skraidyti parodomosiose programose, ir tradiciniame partijos Tvarka ir teisingumas sąskrydyje prie Lūksto ežero Varnių regioniame parke, Telšių rajone.

 

Gražios vasaros!

 

Nuoširdžiai Jūsų -

 

Prezidentas Rolandas Paksas

 

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas