Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 07 09
Juozas Imbrasas: „Europos Komisija išgirdo aplinkos tarša susirūpinusių vilniečių nerimą“

Europos Komisija prašys kad Lietuvos valdžios institucijos pateiktų atitinkamą informaciją apie Vilniuje planuojamus statyti komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius ir biomase kūrenamą jėgainę. Tą, atsakydamas į europarlamentaro Juozo Imbraso klausimus, pareiškė Europos Komisijos aplinkos komisaras Janez'as Potočnik'as.

„Galėtų būti tam tikrų aspektų, kuriuos reikėtų paaiškinti, o projektai galėtų būti susiję su tam tikromis ES lėšomis. Todėl Komisija prašys, kad Lietuvos valdžios institucijos pateiktų atitinkamos informacijos apie abu projektus", - teigiama komisaro atsiųstame atsakyme. „Tikiuosi, kad Europos Komisija bei kitos už aplinkos apsaugą atsakingos institucijos atsakingai įvertins gautą informaciją ir išsklaidys vilniečių nerimą dėl galimų taršos šaltinių atsiradimo sostinėje bei galimo neigiamo poveikio aplinkai", - sakė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" Lietuvos delegacijos narys J. Imbrasas.

Europos Komisijai pateiktuose klausimuose dėl galimų pažeidimų Vilniuje planuojant statyti biomase kūrenamą jėgainę ir komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius, jis reiškė susirūpinimą dėl to, kad minėtus objektus nuspręsta leisti statyti nereikalaujant poveikio aplinkai vertinimo. Europarlamentaro J. Imbraso įsitikinimu, toks vertinimas turėtų būti privalomas, ypač atsižvelgiant į tai, kad pagal Lietuvos teisės aktus sąvoka „biomasė" nėra aiškiai reglamentuota, todėl atsiranda galimybė deginti įvairias nerūšiuotas, pavojingų frakcijų turinčias atliekas. Tai sukeltų didelį pavojų ir realią taršą Vilniaus mieste, kuris išsidėstęs dauboje, pavėjinėje zonoje nuo taršos šaltinio ir yra tankiai apgyvendintas. Ne mažiau nerimo kelia ir planuojamų komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių statyba bei eksploatacija. Įgyvendinant šį projektą, į Vilnių iš aplinkinių rajonų per metus numatoma suvežti iki 250 tūkst. tonų nerūšiuotų, su pavojingomis frakcijomis, nenustatytos sudėties atliekų, kurios būtų toliau apdorojamos.

Tai gresia miestui bakteriologiniu, virusologiniu, cheminiu ir kitokiu pavojingu antropologiniu užterštumu. „Aš, kaip ir 11 000 šalia PŪV objekto gyvenančių Vilniaus miesto gyventojų, esu susirūpinęs dėl šių planuojamų ūkinių veiklų neigiamo poveikio aplinkai, ypač tokiose tankiai apgyvendintose teritorijose kaip Vilniaus miestas", - Europos Komisijai adresuotuose klausimuose teigė europarlamentaras J. Imbrasas. Jis taip pat prašė Komisiją paaiškinti, ar šių objektų statyba numatytose miesto vietose be privalomo poveikio aplinkai neprieštarauja Europos Sąjungoje galiojantiems aplinkosauginiams teisės aktams.

Dėl galimų ES teisės aktų, reglamentuojančių aplinkos taršos prevenciją, kontrolę bei atliekų tvarkymą pažeidimų europarlamentaras J. Imbrasas yra įteikęs peticiją Peticijų komitetui. Pateiktoje peticijoje jis prašo Europos Parlamentą imtis veiksmų, kad būtų tinkamai įgyvendinti bendrijoje galiojantys atliekų tvarkymo principai, užkirstas kelias arba apribotas neigiamas objektų poveikis aplinkai, oro, dirvožemio, paviršinio ir požeminio vandens užteršimas išmetamais teršalais ir dėl to kylantis pavojus žmonių sveikatai. „Visoje Europos Sąjungoje galioja labai griežti aplinkosauginiai reikalavimai. Jų laikymasis yra kiekvienos valstybės narės garbės reikalas, nes tai turi tiesioginę įtaką švariai r saugiai žmonių aplinkai. Lietuva negali sau leisti būti nemalonia išimtimi, kad ir kokios jėgos tų išimčių beieškotų.

Todėl labai viliuosi, kad deramas Europos Komisijos dėmesys vilniečių keliamai problemai ne tik padės rasti tinkamą ir gyventojams priimtiną šios problemos sprendimą, bet ir užkirs kelią galimoms manipuliacijoms kitose šalies vietovėse", - sakė J. Imbrasas.