Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 07 16
Juozas Imbrasas: „Žmonės su negalia vienodai saugiai turėtų jaustis visose ES valstybėse“

Europarlamentaras Juozas Imbrasas, EP frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" Lietuvos delegacijos atstovas įsitikinęs, kad žmonių su negalia gyvenimą gerokai palengvintų įteisintos bendraeuropinės lengvatos neįgaliesiems.

„Negalia neturėtų būti kliūtimi žmogui keliauti, laisvai rinktis gyvenamąją, darbo ar studijų vietą", - teigia J. Imbrasas, kartu sus kitais kolegomis europarlamentarais pasirašęs deklaraciją dėl Europos kortelės asmenims su negalia. Rašytinės deklaracijos iniciatoriai siekia įteisinti bendrą, visoje Europos Sąjungoje pripažįstamą dokumentą, kuris neįgaliam žmogui suteiktų vienodas jam būtinas lengvatas visoje ES. Tai gerokai palengvintų neįgalių žmonių mobilumą bei garantuotų jų saugumą. Kaip rodo statistika, negalią turi vienas iš šešių ES piliečių ir jiems turi būti užtikrinta galimybė pilnai naudotis visomis ES piliečių teisėmis bei laisvėmis.

Asmens judėjimo laisvė yra viena pagrindinių jo laisvių, užtikrinama ir ES pagrindinių teisių chartijoje, kurioje akcentuojama neįgalių asmenų teisė naudotis priemonėmis, užtikrinančiomis jų savarankiškumą, socialinę bei profesinę integraciją ir dalyvavimą bendruomenės gyvenime. „Tačiau realiai šių teisių užtikrinimas nėra sklandus. Šalyse, kuriose nuolat gyvena, žmonės su negalia turi specialias teises kuriomis siekiama palengvinti neįgalių asmenų judėjimą ir prieinamumą. Tačiau kol nėra bendro europinio neįgalumą patvirtinančio dokumento, lengvatos žmonėms su negalia ne visada yra įmanomos jiems atsidūrus kitose šalyse narėse. Dėl to žmonės su negalia patiria nemažai papildomų sunkumų", - kalbėjo europarlamentaras J. Imbrasas.

Europos Parlamentas dar 2011 m. spalio 25 d. priimtoje rezoliucijoje paragino mažinti barjerus laisvam žmonių su negalia judėjimui, sukuriantEuropos mobilumo kortelę. Jeigu iki rugpjūčio 8 d. Rašytinę deklaraciją dėl europinės kortelės asmenims su negalia savo parašais parems daugiau kaip pusė visų europarlamentarų, ji bus laikoma priimta, o tai atvertų naujas galimybes negalios ištiktiems žmonėms.