Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 07 31
R. Paksas: policija privalo užtikrinti asmenų saugumą nepriklausomai nuo jų pažiūrų ir orientacijos
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R. Paksas kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą dėl liepos 27 - osios įvykių sostinės Gedimino prospekte ir jo prieigose asociacijos „Lietuvos gėjų lyga" eitynių metu ištyrimo.

 

„Mano nuomone, turėdamas teisę, ir kaip pilietis, ir kaip išrinktas tautos atstovas, Petras Gražulis leistinu būdu siekė išreikšti savo protestą prieš gėjų ir lesbiječių visuomenei brukamą ideologiją. Tačiau viešoje vietoje jis buvo sulaikytas dar net neprasidėjus eitynėms, Seimo nario atžvilgiu panaudotos kraštutines jėgos priemonės, apribota jo laisvė," - sakoma R. Pakso kreipimesi.

 

Policijos pareigūnai Seimo narį paguldė ant žemės veidu į grindinį, pritaikė neadekvačius fizinės jėgos veiksmus, dėl ko parlamentaras patyrė įvairių kūno sužalojimų. Stebint Gedimino prospekte susirinkusiems praeiviams ir žiniasklaidos atstovams, Petras Gražulis buvo nešamas į policijos automobilį ir gabenamas į areštinę.

 

„Manau, kad tokie policijos pareigūnų veiksmai prieš Seimo narį yra neproporcingi, pažeidžia asmens laisvę ir orumą. Tikiu, jog Petras Gražulis neturėjo ketinimų kaip nors pažeisti viešąją tvarką, tačiau siekė pasinaudoti pilietine teise išreikšti savo požiūras viešojo susirinkimo metu. Policija privalo veikti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ir užtikrinti asmenų saugumą nepriklausomai nuo jų pažiūrų ir orientacijos," - pareiškė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

 

Pasak R. Pakso , būtina kruopščiai ištirti ar policijos pareigūnai deramai atliko savo pareigas, ar nebuvo viršyti tarnybiniai įgaliojimai prieš visus protestuotojus, taip pat ir Petrą Gražulį kaip asmenį ir Lietuvos Respublikos Seimo narį.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras