Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 08 07
R. Paksas: kas bando manipuliuoti Lietuvos diplomatais?
Praėjusios savaitės pabaigoje nugriaudėjo taip vadinamo diplomatų skandalo griaustinis, kuomet internete buvo paskelbti privačių pokalbių garso įrašai, kuriuose kalbantys vyrai galėjo būti Lietuvos ambasadoriai. Diplomatijos šefas operatyviai tai pavadino provokacija, Užsienio reikalų ministerijos Generalinė inspekcija dėl incidento pradėjo tyrimą. Viešojoje erdvėje netrukus pasirodė ambasadoriaus A. Žurausko prašymas atšauktijįiš pareigų.

 

„Nors užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patikino, jog skleidžiami dalykai neturi nieko bendro su valstybės pozicija, o Prezidentė Dalia Grybauskaitė net įvardino provokacijos tikslą, dėl kurio ji buvo surengta, neatsakytų klausimų šioje istorijoje tik daugėja,"- sakė R. Paksas.

 

Jeigu valstybės pareigūnai disponuoja kokia nors medžiaga, kurios pagrindu ministras buitinius pokalbius įvardijo kaip provokaciją prieš valstybę, kodėl nesiimta jokių kitų oficialių veiksmų, išskyrus vidinį URM Generalinės inspekcijos atliekamą žinybinį tyrimą?

 

Jeigu Lietuvos valstybėje ir jos užsienio atstovybėse deramai nefunkcionuoja apsaugoti diplomatų ryšių kanalai, kas yra už tai atsakingas personaliai?

 

Jeigu prieš Lietuvą, šiuo metu pirmininkaujančią Europos Sąjungos Tarybai įvykdyta rimta žvalgybinė provokacija, kodėl nėra kreiptasi pagalbos į Europos Sąjungos institucijas, siekiant kuo greičiau išaiškinti ir visuomenei atskleisti neteisėtos operacijos vykdytojus?

 

„Ar iš tiesų įvykdyta provokacija prieš Lietuvą? Tuo patikėti šiuo atveju, išsamių „valstybininkų" komentarų nepakanka. Pažvelgus atidžiau, gali paaiškėti, kad mūsų valstybė vėl buvo panaudota tik kaip bandymų poligonas didžiųjų santykių aiškinimosi peripetijose. Ar pavyks vėl viską pakišti po slaptųjų tarnybų, agentūrinių tinklų, operacijų bei provokacijų skraiste ?" - klausė partijos Tvarka ir teisingumas vadovas.

 

Pasak R. Pakso, slaptas pokalbių pasiklausymas Lietuvoje tampa milžiniška problema. Visuomenė jau seniai laukia aiškių ir nedviprasmiškų valstybės pareigūnų paaiškinimų dėl telefoninių pokalbių ir žmogaus privatumo apsaugojimo būklės šalyje. Tačiau panašu, kad parlamentinė slaptųjų tarnybų operatyvinės veiklos kontrolė dar tebėra tabu.