Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 08 21
R.Paksas: mes esame per mažai ambicingi, kai kyla grėsmė mūsų vaikų ateičiai
Šimtai tūkstančių Lietuvos vaikų netrukus pradės naujuosius mokslo metus. Šią rugsėjo pirmąją mokyklų duris pravers beveik dvidešimt devyni tūkstančiai pirmokų. Tai džiugina.

 

Tačiau mokinių mažėjimas dėl emigracijos, didėjantys šeimų, besikreipiančių į savivaldybių institucijas dėl socialinės paramos, skaičiai kelia susirūpinimą. Dėl vyraujančios bedarbystės ypatingai sudėtinga situacija klostosi mažuose miesteliuose ir kaimų vietovėse.

 

„Esant dabartinėms tendencijoms ir nesiimant ryžtingų veiksmų peržiūrėti visuomenės paramos šeimai politiką ir vaikų ugdymo prioritetus, gali iškilti reali grėsmė mūsų tautos ateičiai. Šeima yra pagrindinė socialinė institucija, todėl jos išlaikymas yra ne tik asmens reikalas, bet ir bendruomenės bei valstybės rūpestis," - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R. Paksas.

 

Pasak R. Pakso, naujajame politiniame sezone, jau šioje rudens sesijoje Seime, turėtų būti priimtos „tvarkiečių" siūlomos pataisos dėl vaikų ugdymo sistemos pertvarkymo. Vienas iš prioritetų - neformaliojo ugdymo sistema. Šiuo metu pasirenkamojo ugdymo užsiėmimus lanko tik penktadalis visų Lietuvos vaikų. Tuo tarpu kitoks pasirenkamojo ugdymo finansavimas turėtų paskatinti žymiai daugiau vaikų įsitraukti į veiklas pagal pomėgius.

 

Partija Tvarka ir teisingumas mano, jog Vyriausybė turi parengti teisės aktus bei kitus reglamentuojančius dokumentus, kad jau nuo 2014 metų pradžios būtų:

 

užtikrintas pilnas formaliojo ir neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimas valstybinėse bei savivaldybių mokyklose;

 

pilnai išlaikomos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų vaikų muzikos, dailės, meno ir sporto mokyklos. Tai reiškia, jog vaikų ugdymas jose turi būti nemokamas;

 

nemokamai būtų aprūpinti visi vaikai, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, vadovėliais ir pratybų sąsiuviniais.

 

„Kai kam gali pasirodyti, jog mūsų planai yra pernelyg ambicingi, kad valstybė šiandien finansiškai yra nepajėgi įgyvendinti juos, tačiau jeigu nesugebėsime realiai įvertinti dabartinių grėsmių mūsų tautos ateičiai, vėliau tai gali kainuoti šimteriopai brangiau," - kalbėjo R.Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras